Call of Duty: Advanced Warfare płynniejsze na Xbox One czy na PlayStation4?

Odpowiedź przynoszą testy zespołu Digital Foundry.

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że CoD: Advanced Warfare działa w natywnej rozdzielczości 1080p jedynie na PS4. Przedstawiciel studia Studia Sledgehammer zaznaczył, że na konkurencyjnym Xboksie One odpalimy natomiast grę w minimalnej rozdzielczości 1360×1080 pikseli, automatycznie skalowanej do 1080p.

Panowie z zespołu Digital Foundry postanowili sprawdzić, jak jest w rzeczywistości. Okazało się, że XOne skaluje automatycznie rozdzielczość do 1080p wtedy, kiedy na ekranie jest spokojnie od efektów specjalnych oraz postaci. Kiedy robi się gorąco i zaczyna się szalona jazda, rozdzielczość jest obniżana. Przez zdecydowaną większość czasu posiadacze konsoli Microsoftu widzą na ekranie 1360×1080 pikseli.

Jeśli chodzi o jakość grafiki, to oba sprzęty radzą sobie bardzo dobrze. Cienie, detale oraz tekstury wyglądają praktycznie tak samo na PlayStation 4 i Xbox One.

A płynność? Tutaj konsola Sony musi ustąpić pola Microsoftowi. Call of Duty: Advanced Warfare non-stop utrzymuje 60 klatek na sekundę na Xboksie One. Edycja tytułu na PS4 potrafi zwolnić nawet do 40-50 fps, kiedy na ekranie dzieje się zbyt wiele.

 

 

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: