Bronie w Battlefield 1 – efektowny zwiastun i wierne odwzorowanie oręża

Twórcy gry opowiadają, jak zabierali się za bronie w Battlefield 1.

Deweloperzy ruszyli na poligon, by dotknąć, zobaczyć i przede wszystkim postrzelać. Dzięki temu mamy mieć pewność, że oręż, do którego dorwiemy się w nadchodzącej odsłonie Battlefield, będzie jak najwierniej odpowiadała oryginalnym spluwom i broni białej. Mamy nadzieję, że tytuł pod tym względem rzeczywiście nie zawiedzie.


Nowy trailer pokazuje kilka efektownych ujęć prosto z Battlefield 1 oraz zmagania twórców gry, którzy projektowali modele karabinów oraz innych śmiercionośnych zabawek. Zapraszamy do oglądania i koniecznie dajcie znać, czy w tym roku będzie Battlefield 1 czy też może skusicie się na kosmiczne klimaty w Call of Duty: Infinite Warfare?

Przypominamy, że  premiera Battlefield 1 przewidziana jest na 21 października tego roku na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Battlefield 1 – gameplay pokazujący wszystkie bronie w akcji

Na YouTube’owym kanale Arekkz Gaming pojawił się filmik ukazujący wszystkie ujawnione oficjalnie bronie z Battlefield 1. Materiał został nagrany podczas imprezy EA Play, która miała miejsce tuż przed tegorocznymi targami E3 2016. Oręż został przetestowany w trybie Dominacja, z którego większy fragment rozgrywki możecie zobaczyć w naszej wcześniejszej wiadomości.

Battlefield 1 – co wiemy o broniach w grze?

Electronic Arts opublikowało sporo informacji na temat giwer, jakie wpadną w nasze ręce podczas walki wBattlefield 1. Na początek dowiedzieliśmy się, że w grze znajdziemy bardzo dużo rodzajów broni palnej, np. karabiny szturmowe lub potężne rkm-y. – Broń wydaje się trochę szybsza, niż można by się spodziewać. Oprócz tego, że wystrzelone pociski wytracają energię kinetyczną i opadają, zwiększyliśmy też ich prędkość. Dzięki temu wymiany ognia stają się dynamiczniejsze, a walka przy pomocy broni palnej zyskuje na autentyczności – zaznaczają Elektronicy.

Broń w Battlefield 1 zostanie podzielona na sześć kategorii:

  1. Strzelby (idealne na bliskie odległości),
  2. Pistolety maszynowe (szybkostrzelne i skuteczne na małym dystanse),
  3. Lekkie karabiny maszynowe (dobre na średnie odległości),
  4. Karabiny samopowtarzalne (zbalansowane, o dużej mocy obalającej),
  5. Broń osobista (czasem może wyciągnąć z opresji),
  6. Karabiny snajperskie (chyba nie trzeba tłumaczyć).

Każda z kategorii będzie zawierała szereg różnych modeli, choć jeszcze nie zdradzono, ile konkretnie ich dostaniemy. Dodatkowo giwery będzie można modyfikować. EA zaznacza, że idąc za prośbami fanów serii nie zobaczymy w Battlefield 1 setek dodatków i akcesoriów, w których można się pogubić. Zamiast tego otrzymamy gotowe zestawy dla każdej z broni, które będzie można modyfikować, by dostosować do własnego stylu gry (zmieniając powiększenie celownika bądź lunety, znaki celownicze i nie tylko). Każda z broni dostanie maksymalnie trzy gotowe zestawy wyposażenia.

Broń w Battlefield 1 to jednak nie tylko walka na dystans. – Gdy dojdzie do walki wręcz, otrzymacie dostęp do wielu typów broni o różnej szybkości ataku i zadawanych obrażeniach. Niektóre będą też pełnić rolę narzędzi, pozwalających przecinać drut kolczasty, niszczyć barykady, a nawet uszkadzać lekkie pojazdy – czytamy na oficjalnej stronie Battlefield 1. Na broń palną założymy również bagnety, z którymi będziemy mogli wykonać szarżę na przeciwnika.

Zdradzono również co nieco na temat granatów. Porzucamy nie tylko odłamkowymi, lecz również gazowymi (niewielkie obrażenia, ale długo utrzymująca się chmura gazu), zapalającymi (wysokie obrażenia, ale krótki czas działania) oraz innymi.

Studio DICE obiecuje również, że przyłoży się i tym razem do warstwy dźwiękowej, jeśli chodzi o wszystkie odgłosy broni. – Z myślą o grze nagraliśmy całe mnóstwo autentycznych efektów dźwiękowych. Na słuch będziecie mogli nawet rozpoznać, że w magazynku kończy się amunicja, bo odgłosy strzałów staną się wtedy trochę inne – zaznaczają deweloperzy. Prawda, że brzmi całkiem ciekawie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

26 Shares
Share26
+1
Tweet