Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Borussia Dortmund zrywa z PES 2019! Konami wydaje komunikat

Konami ma złe wieści dla wszystkich fanów piłki nożnej, którzy czekają na PES 2019. Sprawa dotyczy klubu Borussia Dortmund.

W zeszłym miesiącu poznaliśmy sporo szczegółów odnośnie PES 2019, a Konami chwaliło się, że nowa odsłona serii pozyskała licencje na kolejne ligi narodowe. Teraz przychodzi cios wymierzony przez Borussia Dortmund.

Deweloperzy informują, że niemiecki klub nie będzie dostępny w PES 2019, choć piłkarze tej drużyny byli wykorzystywani w materiałach promocyjnych gry.

KONAMI i Borussia Dortmund zawarły umowę licencyjną na użytkowanie logo Borussii Dortmund, graczy, stadionu i innych elementów w produktach KONAMI do czerwca 2020 r. Jednak umowa ta została przedwcześnie rozwiązana przez Borussię Dortmund – czytamy w komunikacie producenta gry. Nie dowiedzieliśmy się jednak, co było przyczyną zerwania kontraktu.

Oznacza to, że PES 2019 traci Borussię Dortmund, co – jak można się domyślać – może wykorzystać Electronic Arts i niemiecki zespół zobaczymy w FIFA 19.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%