Borderlands 2 wyląduje na PS Vita. Jak się prezentuje?

Posiadacze handhelda od Sony wybiorą się na tajemniczą planetę Pandora w maju tego roku.

Borderlands 2 to postapokaliptyczna  strzelanka FPP, która kładzie duży nacisk na tryb kooperacji. Dotychczas mogli się nią bawić posiadacze PC oraz dużych konsol – PS3 i Xboksa 360. Wersja na PS Vitę pojawi się w Stanach Zjednoczonych już 6 maja (w wersji z konsolą). Cyfrowa edycja zostanie wypuszczona na amerykański rynek dokładnie tydzień później. W maju gra trafi również do Europy. Kiedy dokładnie? Sony jeszcze nie zdradziło.


Wiemy jednak, że wraz z podstawową wersją gry posiadacze handhelda otrzymają sporo dodatków: Captain Scarlett and Her Pirate’s Booty, Mr. Torgue’s Campaign of Carnage, klasy postaci Psycho i Mechromancer oraz Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack 1 i bonusy z edycji kolekcjonerskiej.

Borderlands 2 w wersji na PS Vitę – zobacz trailer

Wersja na małą konsolkę zostanie wyposażona również w funkcję Cross Save. Oznacza to, że jeśli rozpoczęliście Borderlands 2 na PS3, bez problemu przeniesiecie stany gier na handhelda, by kontynuować rozgrywkę mobilnie. Zadziała to oczywiście i w drugą stronę.

Stając do walki w Borderlands 2 przyjdzie nam wcielić się w jednego z czterech bohaterów. Są nimi Salvador, Maya, Zero i Axton. Każdy z nich dysponuje unikalnym arsenałem broni, który wymusza na graczu odpowiednie podejście do eksterminacji wroga. Planeta Pandora przywita nas z kolei zróżnicowanymi lokacjami. Będą skaliste wzgórza, gęste dżungle oraz ziejące mrozem kaniony. Edycja Borderlands 2 na stacjonarne sprzęty święciła tryumfy półtora roku temu. Jak sądzicie, powtórzy sukces w pomniejszonej wersji?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet