Demon’s Souls Remake ma tajemnice. Ukryte drzwi czekają na otwarcie

0 komentarzy

W Demon’s Souls Remake można natknąć się na tajemnicze, ukryte drzwi. Gracze spekulują, jak można je otworzyć i co się za nimi znajduje.

Ciekawostki i easter eggi są z grami wideo od samego początku i trwają z nimi w symbiozie do dziś. Gracze chętnie polują na ukryte nawiązania do popkultury i żarty twórców, a sami deweloperzy nie szczędzą środków na ukrywanie swoich dowcipów.

Bluepoint Games nie jest tu wyjątkiem, czemu dali upust przy okazji odświeżenia Shadow of the Collosus. W grze znalazło się miejsce na sekret, który pierwotnie był tylko legendą i nie znajdował się pierwotnie w produkcji.

Podobnie sprawa wygląda w Demon’s Souls Remake. Twórcy pokusili o dodanie ukrytych drzwi, które chowają się za iluzoryczną ścianą.

Forumowicze Reddit zaczynają spekulować na temat tego, co znajduje się za drzwiami i jak je otworzyć. Z pewnością nie zostały one dodane do gry przypadkiem lub jako żart, bowiem tak jak już wspominałem – Bluepoint lubią chować w swoich grach większe sekrety.

Gracze sugerują, aby szukać potencjalnych wskazówek w napisach końcowych gry. Tam też znajdowała się wskazówka w przypadku Shadow of the Collosus.

Zobaczymy ile czasu zajmie graczom odnalezienie rozwiązania zagadki, o ile w ogóle się to uda. Niektóre easter eggi pozostają nierozwiązane przez kilkanaście lat.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się