Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Demon’s Souls Remake ma tajemnice. Ukryte drzwi czekają na otwarcie

W Demon’s Souls Remake można natknąć się na tajemnicze, ukryte drzwi. Gracze spekulują, jak można je otworzyć i co się za nimi znajduje.

Ciekawostki i easter eggi są z grami wideo od samego początku i trwają z nimi w symbiozie do dziś. Gracze chętnie polują na ukryte nawiązania do popkultury i żarty twórców, a sami deweloperzy nie szczędzą środków na ukrywanie swoich dowcipów.

Bluepoint Games nie jest tu wyjątkiem, czemu dali upust przy okazji odświeżenia Shadow of the Collosus. W grze znalazło się miejsce na sekret, który pierwotnie był tylko legendą i nie znajdował się pierwotnie w produkcji.

Podobnie sprawa wygląda w Demon’s Souls Remake. Twórcy pokusili o dodanie ukrytych drzwi, które chowają się za iluzoryczną ścianą.

Forumowicze Reddit zaczynają spekulować na temat tego, co znajduje się za drzwiami i jak je otworzyć. Z pewnością nie zostały one dodane do gry przypadkiem lub jako żart, bowiem tak jak już wspominałem – Bluepoint lubią chować w swoich grach większe sekrety.

Gracze sugerują, aby szukać potencjalnych wskazówek w napisach końcowych gry. Tam też znajdowała się wskazówka w przypadku Shadow of the Collosus.

Zobaczymy ile czasu zajmie graczom odnalezienie rozwiązania zagadki, o ile w ogóle się to uda. Niektóre easter eggi pozostają nierozwiązane przez kilkanaście lat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się