Bloodborne – szczegóły kooperacji, patch w dniu premiery, PS Plus do gry online

Na dokładkę nowe screeny.

Sony podało kilka ciekawych informacji dotyczących rozgrywki w Bloodborne. Przypominamy, że to ekskluzywna gra dla PlayStation 4, która zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu (25 marca).

Czego się dowiedzieliśmy? Zabawa w trybie kooperacji będzie wyglądała niemal identycznie, jak podczas testów alpha tytułu. Weźmie w niej udział trzech graczy – gospodarz oraz dwóch gości. Ten pierwszy zaprasza do gry wybrane osoby, a następnie wszyscy ruszają na polowanie. Kiedy pokonamy bossa, goście z nagrodą w garści zostaną odesłani do swoich światów. Jeśli jednak gospodarz lub jeden z gości zginie, rozstajemy się bez nagród.

W rozgrywce PvP również weźmie udział trzech graczy. W dwójkę możemy przypuścić wówczas atak na świat trzeciej osoby, która zostaje jednocześnie gospodarzem starcia. Jeśli gospodarz dotrze do komnaty z bossem, wygrywa. Celem atakujących jest oczywiście polowanie na gospodarza i wysłanie go na tamten świat.

Studio From Software poinformowało, że do zabawy w sieci konieczny będzie abonament PS Plus. Zdradzono też, że już w dniu premiery Bloodborne udostępniony zostanie patch, poprawiający wydajność tytułu oraz optymalizujący rozgrywkę online.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że grając w Bloodborne będziemy mogli zostawić innym graczom wiadomość w danej lokacji. Natkniemy się również na nagrobki poległych graczy. Kiedy podejdziemy do płyty i postanowimy ją dotknąć, zobaczymy, jak leżący pod nią nieszczęśnik rozstał się z życiem.

Jeden z takich nagrobków możecie zobaczyć wśród nowych screenów, które zostały właśnie wypuszczone przez twórców.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

6 Shares
Share6
+1
Tweet