Polacy już nie są wykluczani. Teraz Blizzard weźmie od Was złotówki

Blizzard weźmie od Was złotówki. W końcu! | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Battle.net dostanie opcję płatności w złotówkach. Oznacza to, że platforma Blizzarda przestanie narażać polskich graczy na dodatkowe koszty.

Do tej pory Battle.net był niejako w tyle za konkurencją w postaci Steam, Epic Games Store czy tak naprawdę niemal każdej innej dużej platformy cyfrowej dystrybucji. Rozwiązanie od Activision Blizzard nie wspierało płatności w złotówkach, ale już niebawem się to zmieni.

Blizzard weźmie złotówki

Firma rozsyła rodzimym graczom informacje o wprowadzeniu wsparcia płatności w złotówkach na Battle.net. Oznacza to, że już niedługo polscy gracze nie będą musieli dokonywać płatności w euro! Nie chodzi tu wyłącznie o kupowanie nowych gier czy dodatków, ale też mikropłatności.

Twoja waluta zmieni się z Euro na Złotówki nie wcześniej niż w ciągu 30 dni od daty otrzymania tego powiadomienia. Jeśli masz doładowany portfel konta Battle.net w Euro, to posiadana kwota zostanie automatycznie przeliczona na równowartość w złotówkach. Od tego momentu będziesz mógł korzystać ze sklepu w swojej lokalnej walucie, a tamtejsze ceny również zostaną dostosowane.

– informuje Activision Blizzard

Dotychczas polscy gracze musieli nierzadko narażać się na dodatkowe koszty, gdy chcieli kupić choćby takie Diablo IV czy uregulować płatność za abonament w World of Warcraft. Wydawcy kart często naliczają dodatkową prowizję na przewalutowanie, ale problem ten zniknie. Niestety, nie znamy dokładnej daty wprowadzenia rozwiązania ani jednoznaczne kursu, po jakim pójdzie przeliczenie euro na złotówki. Spodziewam się jednak, że opcja trafi na Battle.net gdzieś w lutym.

Warto też zaznaczyć, że aktywne dotychczas abonamenty World of Warcraft pozostaną opłacone, jeżeli ktoś z nich nie zrezygnuje. Dopiero od nowych płatności gracze zapłacą w rodzimej walucie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie