„Blizzard przedstawi wkrótce StarCraft HD”

„Blizzard przedstawi wkrótce StarCraft HD”
Newsy PC

Kultowa strategia ma doczekać się ponoć odświeżonej formy.

Twierdzi tak koreański serwis iNews24, powołując się na wewnętrzne źródła w firmie Blizzard. Deweloper ma szykować poprawioną wersję StarCraft, która zachowa oryginalną rozgrywkę, lecz otrzyma poprawioną rozdzielczość oraz interfejs użytkownika. Nie wiadomo natomiast, czy odświeżona wersja tytułu przejdzie na grafikę trójwymiarową czy też może nadal wszystko będziemy oglądać jak niegdyś w 2D.

Wspomniane źródło twierdzi, że StarCraft HD zostanie zaprezentowany światu we wrześniu podczas imprezy StarCraft II World Championship, zatem jeśli to rzeczywiście prawda, już niedługo powinniśmy otrzymać pierwszy zwiastun. Szczegóły odnośnie remastera mają być natomiast podane podczas listopadowego BlizzCon.

Ile w tym prawdy? Serwis Kotaku starał się uzyskać u Blizzarda jakiś komentarz w tej sprawie, lecz póki co nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Radzimy zatem traktować wiadomość o nadejściu StarCraft HD z odpowiednim dystansem.

StarCraft hitem lat dziewięćdziesiątych

Gra została wydana na komputery PC w 1998 roku i zyskała ogromną popularność. Tytuł stanowi obecnie klasykę gatunku strategii rozgrywanych w czasie rzeczywistym i mimo przedpotopowej oprawy wciąż potrafi przyciągnąć do monitora na wiele godzin. Gra przenosi nas w daleką przyszłość, gdzie trzy rasy – Ziemianie, Protosi i Zergowie – walczą o przetrwanie i dominację. Możliwe jest rozegranie trzech kampanii w samotności, jest również rozgrywka sieciowa dla maksymalnie ośmiu graczy. Dodatkowo StarCraft oferuje edytor, w którym możemy stworzyć własne scenariusze, edytować jednostki oraz mapy. Poniżej przypominamy młodszym graczom, jak prezentuje się osławiony tytuł od Blizzard Entertainment.

Blizzard nie zapomina o swoich starych tytułach

Mogło by się wydawać, ze takie gry jak Diablo II czy Warcraft III już dawno zostały pogrzebane przez dewelopera. Nic bardziej mylnego. W ostatnich miesiącach przekonaliśmy się, że tytuły nadal są wspierane.

Patch 1.27 do Warcraft III został wydany 15 marca tego roku. Znana strategia dostała wsparcie dla nowszych systemów operacyjnych, jak Windows 7, 8.1 oraz 10. Dodatkowo komputery Mac doczekały się nowego instalatora.

Blizzard informuje, że patch 1.27 do Warcraft III nie radzi sobie jednak ze wszystkimi problemami. Nadal możemy zobaczyć błędy graficzne podczas wyświetlania filmików, a zapisy gier w przypadku systemów Windows 8.1 oraz 10 są przechowywane w plikach, które wymagają uruchomienia systemu z poziomu administratora. Pełną listę zmian oraz problemów, które nie zostały jeszcze rozwiązane, znajdziecie w tym miejscu.

Blizzard ma dla wszystkich fanów Warcraft III jeszcze jedną dobrą nowinę. Studio obiecuje, że będzie nadal pracować za kulisami tego typu aktualizacji. Deweloper przypomina, że zajmuje się teraz poprawą balansu oraz nowymi mapami. Nie wiadomo, kiedy to wszystko dostaniemy. W przyszłości mamy poznać dalsze szczegóły.

Blizzard zdaje sobie sprawę, że również Diablo II nadal zrzesza wokół siebie ogromną społeczność, a nowe systemy operacyjne często są przyczyną wielu problemów z uruchomieniem gry. Takie właśnie problemy rozwiązał patch 1.14a, który został wydany kilka dni przed wspomnianą łatką do Warcraft III.

Aktualizacja wprowadziła również nowy instalator dla komputerów Mac z OSX i jak zapowiadają deweloperzy, to nie koniec łatania Diablo II. Obecnie Blizzard pracuje nad usprawnieniem systemu, wykrywającego oszustów.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie