Oto nowa szefowa Blizzarda. Johanna Faries wcześniej odpowiadała za Call of Duty

Blizzard ma nową szefową. Specjalista od Call of Duty | Newsy - PlanetaGracza
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Miejsce Mike’a Ybarry w fotelu CEO Blizzard zajmie Johanna Faries. Wcześniej pracowała przede wszystkim w wydziale Activision, odpowiadając za Call of Duty.

Gdy Microsoft przejął Activision Blizzard, stało się jasne, że nieubłaganie zbliża się trzęsienie ziemi. Jak na razie nie wiemy do końca, co może to oznaczać dla samych graczy, ale pracowników dotknęła gigantyczna fala zwolnień. Firma przechodzi obecnie restrukturyzację, więc może jeszcze zdarzyć się dużo.

Nowa CEO Blizzard

Cały gamingowy dział Microsoftu pożegna się w krótkim czasie z 1900 pracownikami. Wśród nich znajduje się również Mike Ybarra, dotychczasowy prezes Blizzarda. Co więcej, powstająca od 6 lat survivalowa gra dewelopera również została anulowana. Wydaje się więc logiczne, że trzeba było znaleźć kogoś na jego miejsce i tak się właśnie stało. Nową CEO gamingowego giganta została Johanna Faries.

Faries dołączyła do Activision w 2018 roku w roli szefowej działu esportu Call of Duty. Później awansowała i przejęła funkcję osoby odpowiedzialnej za rozwój serii i wszystkich jej najważniejszych aspektów, na swoistą szefową CoD’a. Co ciekawe, przed laty pracowała również w lidze futbolu amerykańskiego NFL jako wiceprezeska do spraw rozwoju biznesowego drużyn.

Na stronie Blizzard już teraz pojawił się stosowny wpis, w którym Faries wita się ze społecznością i zapowiada, że wdroży inne podejście do gier firmy niż do cyklu Call of Duty.

Activision, Blizzard i King to zdecydowanie różne firmy z odrębnymi grami, kulturami i społecznościami. Ważne jest, aby pamiętać, że sposób, w jaki Call of Duty budzi się rano, aby oferować się graczom, może często różnić się od oszałamiających gier w królestwie Blizzarda: każda z nich ma inne wrażenia z rozgrywki, społeczności, które je otaczają i wymagane modele sukcesu. Rozmawiałem o tym z zespołem kierowniczym Blizzarda i wchodzę w tę rolę z wrażliwością na tę dynamikę i głębokim szacunkiem dla Blizzarda, gdy zaczynamy odkrywać, jak wznieść nasze światy na jeszcze wyższy poziom.

– informuje nowa CEO dewelopera

Już teraz mówi się, że będzie to spore wyzwanie dla nowej szefowej oraz jej pracowników. Sama Faries może nie ma wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu studiem gamingowym, ale czas pokaże, czy okaże się dobrym wyborem na to stanowisko.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie