Nowa gra Blizzard w pierwszych szczegółach

Activision Blizzard - postacie
Newsy

Blizzard z pewnością nad czymś pracuje. Nad czym? Nowe poszlaki wskazują, że może chodzić o grę FPS z elementami RPG w otwartym świecie stawiającą na tryb multiplayer.

Fani dzieł Blizzarda długo muszą czekać na kolejny „opad szczęki”. Nowe ogłoszenia o pracę mogą nieco rozjaśnić nam sytuację w studiu.

Blizzard pracuje nad interesującym projektem

Twórcy Diablo, Warcraft czy Overwatch znani są przede wszystkim z gier RPG i wszelkich hybryd związanych z tym gatunkiem. Oczywiście, legendarne studio ma na swoim koncie strzelankę FPS, czyli Overwatch i szereg innych produkcji. Być może jednak teraz pracują nad czymś, czego wcześniej się nie dotykali.

Nowe ogłoszenie o pracę wskazuje na dość ambitną grę. Warto tym samym zauważyć, że nie chodzi tu o nadchodzące Diablo IV czy Overwatch 2, gdyż deweloperzy jasno wyjaśnili, iż szukają do zespołu odpowiedzialnego za „niezapowiedziany projekt”.

Blizzard Entertainment poszukuje utalentowanego i pełnego pasji zastępcy content developera, który będzie współpracował z naszym zespołem projektowym przy niezapowiedzianym projekcie. Jako zastępca content developera będziesz promować podstawową wartość firmy Blizzard, jaką jest „Gameplay First”, współpracując z zespołem projektantów, inżynierów i artystów odpowiedzialnych za tworzenie świata tego niezapowiedzianego projektu.

Ogłoszenie o pracę w Blizzard

W sekcji „obowiązki” czytamy, iż kandydat będzie odpowiedzialny za „projektowanie i implementację nowych wydarzeń oraz zawartości otwartego świata od pomysłu do ostatecznego ich doszlifowania”. W wymaganiach znajduje się „znajomość mechanik nagród z gier RPG”. Dodatkowymi atutami jest „doświadczenie w grach FPS” i „wcześniejsze doświadczenie w produkcjach online/multiplayer”.

Co to nam daje? Łącząc te wszystkie pojęcia mamy obraz jakiegoś rodzaju gry FPS z elementami RPG osadzonej w otwartym świecie, która bazować będzie na komponencie online. Firma jeszcze wcześniej w tym roku szukała ludzi odpowiedzialnych za „tworzenie epickich i pamiętnych światów”. Być może więc jest coś na rzeczy i faktycznie Blizz chcę zaoferować nam zupełnie nową markę w ciekawej hybrydzie gatunkowej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie