Blizzard – nowa gra będzie shooterem FPP?

Blizzard – nowa gra będzie shooterem FPP?
Newsy PC Polecamy

Znany deweloper szuka rąk do pracy.

Ostatni tytuł ze stajni Blizzarda – Overwatch – okazał się strzałem w dziesiątkę i bardzo możliwe, że producent idąc za ciosem szykuje już kolejną strzelaninę.

Na oficjalnej stronie Blizzard Entertainment pojawiły się oferty pracy, poprzez które firma szuka ludzi do projektu, który nie został jeszcze zapowiedziany. Wiele z nich nie wynika, lecz dowiedzieliśmy się przynajmniej, że chodzi o pierwszoosobowy silnik graficzny, a dodatkowym atutem kandydatów będzie wcześniejsza praca nad grami z widokiem FPP czy innymi tytułami akcji.

Możliwe zatem, że Blizzard skubie coś powoli przy kolejnej wielkiej produkcji. Czekamy na jakiekolwiek szczegóły.

Remaster Warcraft 1 i 2. Czy Blizzard pójdzie za ciosem?

W trakcie spotkania z fanami, współzałożycieli Blizzarda Frank Pearce odpowiadał na liczne pytania zaproszonych gości. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy firma ma zamiar wypuścić zremasterowaną wersję Warcrafta 1 i 2. Okazuje się, że nie ma takich planów, a powód jest prosty.

Mamy kilku pasjonatów, którzy odtworzyli kody pierwszej części Warcrafta i gra działa w oknie. Grałem w nią. Warcraft: Orcs & Humans było świetne swojego czasu. Ale obiecuję Wam, że w dzisiejszym świecie, przy dzisiejszych standardach, nie jest już tak fajne jak kiedyś – twierdzi Frank Pearce.

Chcemy bardziej skupić się na pracy nad dodatkową zawartością dla World of Warcraft i Overwatch – to wszystko dla Was! – dodaje.

Jasne więc już jest, że remaster pierwszej i drugiej części Warcrafta nie powstanie. Żałujecie?

Diablo „Remake” na pierwszych screenach

W sieci właśnie pojawiły się pierwsze screeny przedstawiające specjalny event w Diablo III. Dzięki wydarzeniu, gracze zostaną przeniesieni do lokacji znanych z pierwszej części Diablo – oczywiście odpowiednio przygotowanych od strony graficznej.

Remake ma zawierać 16 poziomów odtworzonych prosto z klasycznego Diablo. Poniżej znajdziecie galerię ze screenami, które przedstawiają się niezwykle klimatycznie.

Fani Diablo z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie! Chcecie wiedzieć więcej na temat specjalnego eventu? Przeczytajcie dalszą część naszej wiadomości.

Diablo I powraca w Diablo III

W trakcie Blizzconu znany producent oficjalnie podał, że już w styczniu rozpocznie się specjalne wydarzenie w Diablo III. W jego trakcie, gracze zostaną przeniesieni do pierwszej części Diablo, odwiedzą znane 16 poziomów i zmierzą się z czterema bossami. Co ciekawe, dostępny będzie nawet specjalny filtr graficzny, który ma sprawić, że gra będzie wyglądała jak produkcja sprzed lat.

To jednak nie wszystko, remake pierwszego Diablo zamknie w ośmiu kierunków sposób poruszania się postaci. Wszystko po to, aby jak najwierniej odtworzyć klimat dawnych lat.

Wydarzenie związane z Diablo będzie dostępne tylko przez krótki czas i ma powracać zawsze w okolicach stycznia każdego roku, czyli mniej więcej na rocznicę wydania pierwowzoru.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie