Średniowieczny horror zachwyca grafiką i klimatem. Intrygujący zwiastun Blight: Survival

Blight: Survival to przepiękny średniowieczny horror. Oto genialny zwiastun
Newsy PC

Blight: Survival to niezależna produkcja tworzona przez zaledwie dwie osoby. Już teraz widzimy, że celują oni wysoko i są w stanie zachwycić klimatem.

Blight: Survival powstaje w Haenir Studio, zatrudniającym… dwie osoby. Deweloperzy niedawno wypuścili pierwszy zwiastun swojej debiutanckiej produkcji, którym pochwalili się także na Reddicie. I być może motywy zombie już się Wam przejadły, ale powiadam Wam – warto mieć oko na tę grę. Nie tylko prezentuje się ślicznie, ale łączy parę ciekawych pomysłów, genialny i gęsty klimat, a ogółem jest w końcu średniowiecznym horrorem, których tak mało ostatnio dostajemy.

Jasne, A Plague Tale: Requiem okazało się nadzwyczaj udaną produkcją, ale jeżeli już przeżyliście szczurzą apokalipsę, a wciąż Wam mało, to co powiecie na zombie? I to nie byle jakie, o nie! 14-wieczną krainę nawiedziła tajemnicza plaga, która zmienia ludzi w potwory. Jakby tego było mało, wciąż trwa wojna między dwiema nacjami. W to wszystko zostaną wplątani gracze.

Tak – liczba mnoga. Blight: Survival powstaje jako propozycja w formie roguelite’owej gry akcji wymieszanej z horrorem dla maksymalnie czterech graczy w kooperacji. Na zaprezentowanym materiale mamy przedsmak tego, co nas czeka, ale nie jest tego wiele. Zamiast tego trailer skupia się raczej na ogólnych założeniach gry i krzewieniu niezwykle (nie)przyjemnego klimatu mrocznego średniowiecza.

Będziemy więc przedzierać się przez różne tereny, walczyć z zombie oraz przekradać się przez grupy ludzkich przeciwników. W tym wszystkim pomogą nam znajomi, a do tego znajdziemy nowe wyposażenie i sprzęt. Liczę tylko na ambitne lore i aż nie mogę się doczekać. Gra otrzymała już swoją kartę na Steam.

Udostępnij: