Nergal w polskiej grze fantasy o słowiańskiej legendzie. Blacktail zapowiada się wyjątkowo

Blacktail, czyli polska gra fantasy z Nergalem i innymi gwiazdami
Newsy PC PS5 Xbox Series

Blacktail to zbliżająca się gra będąca swego rodzaju FPS-em w wydaniu fantasy. Twórcy zdradzili, kogo usłyszymy w głównych rolach w grze.

O polskim Blacktail nie było do tej pory szczególnie głośno, ale to poważne niedopatrzenie. Swoisty fantasy FPS zapowiada się wybornie z wielu względów, a kolejną atrakcją może dla niektórych być usłyszenie znanych postaci. Wystąpi tu nie tylko Nergal, ale także aktorka znana m.in. z gry Hades.

Blacktail, czyli o FPS fantasy

Warszawskie studio The Parasight od paru lat pracuje nad Blacktail, ale do tej pory gra jakoś szczególnie nie wzbudziła aż takiego zainteresowania wśród graczy. Wszystko może się jednak zmienić, bo premiera nastąpi już za dwa dni. Twórcy z tej okazji postanowili uchylić rąbka tajemnicy. W nowym filmie z cyklu “making of” możemy zapoznać się z jedną z gwiazd, które użyczyły swojego głosu produkcji.

Jest nią Nergal, czyli chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych osobistości polskiego show-biznesu (nie cierpię tego słowa), a także założyciel i wokalista death metalowego zespołu Behemoth. Jego głos jest dość charakterystyczny i do tej pory mogliśmy go usłyszeć w innych grach wideo (jak choćby Apocalipsis: Harry at the End of the World), a nawet i zobaczyć w filmach. Rola w Blacktail jest dla niego wyjątkowa, bo wciela się w… kota, swoistego przewodnika po świecie produkcji.

W filmie Nergal wyjaśnia powody, dla których zdecydował się wziąć tę rolę. Całkiem trafnie zauważa, że koty to nie tylko symbol “puszystości”, ale też dość charakterystyczne stworzenie nawiązujące do okultyzmu, którym przesycona jest nie tylko dyskografia Behemotha, ale również i świat w Blacktail. No, choć może nie w aż takim stopniu. W grze trafimy do napisanej na nowo legendy o Babie Jadze, gdzie zagramy tytułową wiedźmą, gdy jest jeszcze nastolatką. Naszym celem będzie odnalezienie się w spowitym mrokiem lesie i odnalezienie własnej ścieżki. Wybory w trakcie rozgrywki zdecydują, czy zostaniemy bardziej “dobrą”, czy może “złą” postacią.

Oprócz Nergala, w grze pojawią się także inne postacie znane fanom gier wideo. Usłyszymy Avalon Penrose (Hades) oraz Valerie Rose Lohman (What Remains of Edith Finch, Wolfenstein Youngblood). Tytuł ukaże się już 15 grudnia 2022 roku. W tym miejscu znajdziecie kartę gry na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: