Bethesda otwiera nowe studio, zatrudniając twórców Prey i Rune

Bethesda Softworks zakłada nowe studio, w którym zatrudnia twórców z Human Head. Zespół ma pracować nad nowymi, niezapowiedzianymi projektami.

Nowe studio Bethesdy, Roundhouse Studios, zostało otwarte w mieście Madision w stanie Wisconsin. W tym samym miejscu, w 1997 roku, sześciu programistów zapoczątkowało działalność niezależnego zespołu Human Head Studios, który stworzył serię Rune i tytuły takie jak Prey Lost Within. Team współpracował również przy tworzeniu gier Batman: Arkham Origins i BioShock Infinite. Kres działalności dewelopera nadszedł w listopadzie.

Jak powiedział dyrektor kreatywny firmy Chris Rhinehart, “było nam przykro, że musieliśmy rozpocząć likwidację Human Head Studios i tak po prostu zamknąć drzwi studia, co ze względu na pasję i kreatywność naszego zespołu było szczególnie dobijające. Poprosiliśmy o pomoc kolegów z Bethesdy, którzy dostrzegli w nas zapał i wolę twórczą. Otwierając Roundhouse Studios, Bethesda zaoferowała każdemu z pracowników Human Head stanowisko w nowej firmie. To wspaniałe, że wciąż możemy pracować ze sobą, robiąc to, co kochamy, teraz jako część firmy, którą znamy i podziwiamy”.

Human Head nie jest jedynym “nowym nabytkiem” Bethesdy w ostatnim czasie. W październiku firma kupiła studio Alpha Dog Games, które zajmowało się tworzeniem gier mobilnych.

Czy Roundhouse Studios ma w planach kontynuację serii Prey? Co w międzyczasie stanie się z Rune 2, którego premiera została zapowiedziana na rok 2020? Jaki będzie ogólny kierunek rozwoju studia? Czas pokaże.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: