Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Bethesda otwiera nowe studio, zatrudniając twórców Prey i Rune

Bethesda Softworks zakłada nowe studio, w którym zatrudnia twórców z Human Head. Zespół ma pracować nad nowymi, niezapowiedzianymi projektami.

Nowe studio Bethesdy, Roundhouse Studios, zostało otwarte w mieście Madision w stanie Wisconsin. W tym samym miejscu, w 1997 roku, sześciu programistów zapoczątkowało działalność niezależnego zespołu Human Head Studios, który stworzył serię Rune i tytuły takie jak Prey Lost Within. Team współpracował również przy tworzeniu gier Batman: Arkham Origins i BioShock Infinite. Kres działalności dewelopera nadszedł w listopadzie.

Jak powiedział dyrektor kreatywny firmy Chris Rhinehart, „było nam przykro, że musieliśmy rozpocząć likwidację Human Head Studios i tak po prostu zamknąć drzwi studia, co ze względu na pasję i kreatywność naszego zespołu było szczególnie dobijające. Poprosiliśmy o pomoc kolegów z Bethesdy, którzy dostrzegli w nas zapał i wolę twórczą. Otwierając Roundhouse Studios, Bethesda zaoferowała każdemu z pracowników Human Head stanowisko w nowej firmie. To wspaniałe, że wciąż możemy pracować ze sobą, robiąc to, co kochamy, teraz jako część firmy, którą znamy i podziwiamy”.

Human Head nie jest jedynym „nowym nabytkiem” Bethesdy w ostatnim czasie. W październiku firma kupiła studio Alpha Dog Games, które zajmowało się tworzeniem gier mobilnych.

Czy Roundhouse Studios ma w planach kontynuację serii Prey? Co w międzyczasie stanie się z Rune 2, którego premiera została zapowiedziana na rok 2020? Jaki będzie ogólny kierunek rozwoju studia? Czas pokaże.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 73 reviews)
Excellent41%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible52%