Dishonored 3, DLC do Prey czy kolejny DOOM? Bethesda szykuje się na E3

Firma, która jest odpowiedzialna za wydanie serii Dishonored oraz ubiegłorocznego Prey, wrzuciło do sieci wideo, zapowiadające nadchodzącą konferencję – Bethesda E3 2018 Showcase.

Od 2015 roku Bethesda odcięła się od klasycznych wystąpień na panelach deweloperskich, podczas konferencji firm takich jak Sony czy Microsoft. Od tego momentu zaczęto organizować własne prezentacje na imprezie zatytułowanej jako Bethesda Showcase. Najnowszy film wrzucony do internetu zdradza nam datę kolejnego wydarzenia, ale czy zapowiada coś więcej?

Bethesda E3 Showcase: 10.06.2018

Zgodnie z napisami końcowymi tego półminutowego wideo, Bethesda E3 Showcase odbędzie się 10 czerwca 2018 i wystartuje o godzinie 18:30 czasu pacyficznego. Konferencję będziemy mogli oglądać na żywo poprzez źródła takie jak Facebook, Twitch, Youtube oraz naturalnie na oficjalnej stronie Bethesdy. W Polsce, aby obejrzeć wydarzenie, należy obudzić się o 3:30 nad ranem, 11 czerwca.


Gier, na które czekają fani jest cała masa. Doom, Fallout, Dishonored, The Elder Scrolls, Wolfenstein to marki, o których chcielibyśmy usłyszeć. Wydaje się jednak, że Bethesda uchyli rąbek tajemnicy (albo kilku tajemnic) jeszcze przed oficjalnym wydarzeniem. Bowiem na oficjalnym Twitterze gry Prey pojawił się gif ukazujący Księżyc oraz podpis: Czy naprawdę wiemy, co tam jest?

DLC do Prey – ruszymy na Księżyc

Powyższy tweet wnosi niewiele ponad spekulacje, jednak rozum (lub nadzieje) podpowiada, że możemy spodziewać się pierwszego dodatku do ubiegłorocznej gry Prey. Miało by to sens, zwłaszcza że w grze wspominano o bazie, która znajdowała się właśnie na naturalnym satelicie Ziemi. Po bliższym przyjrzeniu się gifowi, w pierwszych jego sekundach zauważymy nazwę oraz logo Transtar – firmy, która nabyła i sprywatyzowała stację Talos I.

Prey miał swoją premierę w marcu 2017 i mimo że zebrał dobre recenzje, to wydaje się, iż został mocno niedoceniony i nie zyskał rozgłosu, jaki mu się należał. Osobiście mogę mieć tylko nadzieję, że jeśli DLC okaże się prawdziwe, to przyniesie grze drugą młodość i sprawi, że większe grono ludzi się nią zainteresuje.

Równie mocno trzymam kciuki za Dishonored – serię, która z powodzeniem mogłaby wypuścić kolejną część przygód odbywających się w tym uniwersum. Jakie są Wasze typy i oczekiwania wobec Bethesdy w tym roku?

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: