Beta Battlefield 1 jeszcze w sierpniu? EA pozwala dokonać graczom ważnego wyboru

Możliwe, że za kilkanaście dni dobierzemy się do testowania Battlefield 1.

Przed nami targi Gamescom 2016 (17-21 sierpnia) i wielu graczy spodziewa się po nich wielu nowych informacji dotyczących nadchodzącej odsłony Battlefield. Impreza na pewno przyniesie ze sobą świeżutki zwiastun jedynki. Bardzo możliwe, że będzie to materiał obwieszczający początek testowania tytułu.


Już w połowie lipca Sebastian Moritz, menadżer społeczności Electronic Arts, zaznaczał, że testy beta Battlefield 1 rozpoczną się w krótkim czasie po zakończeniu targów Gamescom 2016, a osoby należące do programu Battlefield Insider będą mogły sprawdzić grę trzy dni wcześniej przed otwarciem bety dla pozostałych.

Okazuje się, że Electronic Arts już teraz pozwala wspomnianym Insider’om dokonać wyboru sprowadzającego się do tego, na jakiej platformie będą chcieli przystąpić do bety Battlefield 1. Oznacza to, że testowanie gry rzeczywiście jest coraz bliżej i jak dobrze pójdzie, dostaniemy dostęp do sprawdzania Battlefield 1 jeszcze w tym miesiącu.

Nie wiemy, jaki wycinek produkcji Elektronicy oddadzą nam do testowania, lecz według znanego z komentowania serii Battlefield gracza o pseudonimie Westie, powinniśmy spodziewać się większej zawartości niż w alphie. Prawdopodobnie beta zaoferuje więcej map, nowe bronie czy pojazdy.

Na szczegóły musimy oczywiście poczekać, lecz mamy nadzieję, że Gamescom 2016 będzie naprawdę udany dla fanów Battlefielda.

Bronie w Battlefield 1 – efektowny zwiastun i wierne odwzorowanie oręża

Twórcy gry opowiadają, jak zabierali się za bronie w Battlefield 1. Deweloperzy ruszyli na poligon, by dotknąć, zobaczyć i przede wszystkim postrzelać. Dzięki temu mamy mieć pewność, że oręż, do którego dorwiemy się w nadchodzącej odsłonie Battlefield, będzie jak najwierniej odpowiadała oryginalnym spluwom i broni białej. Mamy nadzieję, że tytuł pod tym względem rzeczywiście nie zawiedzie.

Nowy trailer pokazuje kilka efektownych ujęć prosto zBattlefield 1 oraz zmagania twórców gry, którzy projektowali modele karabinów oraz innych śmiercionośnych zabawek. Zapraszamy do oglądania i koniecznie dajcie znać, czy w tym roku będzie Battlefield 1 czy też może skusicie się na kosmiczne klimaty w Call of Duty: Infinite Warfare?

Przypominamy, że  premiera Battlefield 1 przewidziana jest na 21 października tego roku na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

EA jest bardzo ostrożne w prognozach sprzedaży Battlefield 1

EA w trakcie niedawnego spotkanie z inwestorami podzieliło się swoimi prognozami odnośnie sprzedaży dwóch nadchodzących gier: Battlefield 1 oraz Titanfall 2. Jeśli chodzi o pierwszą produkcję, szef działu finansowego w EA Blake Jorgensen stwierdził, że prognozy wskazują na coś poniżej typowej sprzedaży gier z tej serii w ciągu roku.

Battlefield zwykle osiąga około 15 mln sprzedanych sztuk w ciągu roku. Nasze przewidywania są nieco poniżej, ale mamy nadzieję, że budowana ekscytacja pozwoli nam przekroczyć tę liczbę. Na tę chwilę jest to poniżej tej liczby – komentuje Jorgensen.

To bardzo ostrożna wypowiedź, biorąc pod uwagę, że zapowiedź Battlefield 1 została bardzo dobrze przyjęta przez graczy z całego świata, a zwiastun premierowy osiągnął ponad 43 mln wyświetleń. Oczywiście liczba wyświetleń filmiku nijak się ma do przyszłej sprzedaży gry, ale oczekiwania wobec produkcji są bardzo wysokie, a gracze raczej w większości nastawieni pozytywnie.

Natomiast jeśli chodzi o Titanfall 2, to tutaj EA przewiduje lepszą sprzedaż niż w przypadku pierwszej odsłony. Po pierwsze dlatego, że gra ukaże się na PC, XOne i PS4 – poprzednia odsłona ominęła konsolę Sony. A po drugie konsol nowej generacji jest teraz więcej niż było w trakcie premiery Titanfall. EA celuje tutaj zatem w 10 mln sprzedanych sztuk.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

145 Shares
Share145
+1
Tweet