Twórca Midsommar i Hereditary powraca. Pierwszy zwiastun Beau is Afraid z Joaquinem Phoenixem

Beau is Afraid na pierwszym zwiastunie. Twórca Midsommar powraca
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Studio A24 zaprezentowało pierwsze zwiastun nowego filmu Ariego Astera. Beau is Afraid zapowiada się na totalną jazdę bez trzymanki, ale inną, niż można było się spodziewać.

Wpierw miało być “Disappointment Blvd”, a teraz jest “Beau is Afraid”. Ari Aster, twórca szalenie docenionych horrorów powraca, ale w zupełnie innej formie.

Beau is Afraid na zwiastunie

Ari Aster dał się zapamiętać kinomanom na całym świecie jako twórca wielokrotnie nagradzanego “Hereditary. Dziedzictwo”. Obraz okazał się w swoim czasie powiewem świeżości dla gatunku horroru, a dziś wiele osób uznaje go w zasadzie już teraz za kultowy. Midsommar ponownie dostarczyło fanom grozy niezapomnianych wrażeń, choć osobiście nie mogę określić się jakimś wielkim fanem tego filmu. Co innego Beau is Afraid.

Nowy obraz cenionego reżysera powstaje już długo i dość problematycznie. Pierwsze wersje scenariusza wyciekły niegdyś do sieci, a osoby, które zdążyły się z nimi zapoznać (jak choćby wyżej podpisany), twierdzą, że to istnie abstrakcyjny i kuriozalny pomysł, tak zresztą inny od pozostałego dorobku Astera. Coś w tym jest – wystarczy jedynie rzucić okiem na zwiastun poniżej.

W głównej roli na ekranie pojawi się Joaquin Pheonix, który wcieli się w postać “paranoicznego mężczyzny, który wyrusza w epicką odyseję, aby wrócić do domu, do swojej matki w tym śmiałym i genialnie zdeprawowanym nowym filmie reżysera/scenarzysta Ariego Astera”. Tym razem nie ma co spodziewać się pełnoprawnego horroru, a raczej komedii z elementami grozy i bardzo wieloma pomysłami wprost z jeszcze innych gatunków. Oprócz Phoenixa na ekranie zobaczymy także Nathana Lane’a, Amy Ryan, Stephena Hendersona, Hayley Squires, Denisa Ménochet czy Kylie Rogers. Film trafi do kin w kwietniu 2023 roku.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij: