Battlefield 6 stawia na Battle Royale? Nowe przecieki

Battlefield 6 – do sieci wyciekł 33-minutowy gameplay
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wygląda na to, że seria Battlefield 6 nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w walce o dominację w świecie battle royale. Po nieudanym eksperymencie z Firestorm EA i DICE wracają do tego pomysłu – i jeśli najnowsze przecieki są prawdziwe, Battlefield 6 może być ich najbardziej ambitnym podejściem do tego gatunku.

Czy Battle Royale trafi do Battlefield 6?

Projekt Battlefield Labs – wewnętrzne środowisko testowe EA – przeszedł właśnie z fazy pre-alpha do alpha. Z pozoru to tylko techniczna aktualizacja, ale według źródeł portalu Insider Gaming, zmiany w plikach gry zdradzają coś znacznie bardziej ekscytującego: pełnoprawny tryb battle royale w budowie. Wśród przecieków pojawiły się screeny przedstawiające klasyczne elementy gatunku: lądowanie na spadochronach w zróżnicowanych drużynach, plądrowanie zasobów ze zrujnowanych budynków i taktyczne starcia zespołów w opuszczonych lokacjach. Całość wygląda jak przemyślany, zbalansowany system – nie tylko „tryb dodany na siłę”.

Nie da się ukryć: Battlefield próbował już battle royale w V-ce i to się nie udało. Tryb Firestorm wystartował z hukiem, ale szybko stracił graczy – duetów nie było komu grać, a mapa, choć ładna, była zbyt pusta i przewidywalna. EA najwyraźniej wyciągnęło z tego lekcję i wraca lepiej przygotowane. Warto zauważyć, że dziś rynek battle royale wygląda zupełnie inaczej niż pięć lat temu. Warzone, Apex Legends czy nawet Fortnite to nie tylko gry – to cyfrowe platformy rozrywki. Ale ich sukces pokazał, że miejsce dla kolejnego dużego gracza wciąż jest, jeśli zaoferuje coś świeżego. Battlefield może być właśnie tym powiewem nowości – o ile DICE zrozumie, czego oczekują gracze.

Zobacz też: Gry wideo z akcją w Polsce. W tych grach odwiedziliśmy nasz kraj

Według przecieków, pierwszy trailer nowej odsłony Battlefielda zobaczymy już w najbliższych tygodniach – zapewne podczas własnego wydarzenia EA. To pokrywa się z wcześniejszymi zapowiedziami, że pełna prezentacja ma nastąpić latem 2025 roku. Na premierę jednak poczekamy dłużej – EA celuje w okno „do marca 2026”, choć – jak pokazuje historia – plany te mogą się jeszcze zmienić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ  God of War Laufey ujawnione. Sony pokazało gameplay nowej gry na PS5

Po rozczarowaniu, jakie przyniósł Battlefield 2042, oczekiwania są ogromne. Fani chcą powrotu do intensywnych starć, realistycznych map i solidnych systemów rozgrywki. Jeśli battle royale ma być jednym z filarów Battlefield 6, to musi być nie tylko efektowny, ale i grywalny na dłuższą metę.

Źródło: dualshockers.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie