Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 – zagraj przed premierą! Data bety i niesamowity trailer od Nvidia

Wiemy już, kiedy rozpocznie się otwarta beta Battlefield 5 i jaką zawartość będziemy mogli przetestować. Wisienką na torcie jest zwiastun od Nvidia, który prezentuje sceny z gry na nowym układzie GeForce RTX.

DICE ogłosiło datę otwartej bety Battlefield 5. Gracze posiadający wcześniejszy dostęp (poniżej szczegóły) zagrają już 4 września, natomiast pozostali zainteresowani dołączą do gry 6 września. Beta jest organizowana na PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

Battlefield 5 – otwarta beta – szczegóły

Kiedy możesz zacząć?
Beta zostanie otwarta dla wszystkich 6 września i trwać będzie ograniczony czas. Wstępne pobieranie danych możliwe będzie od 3 września, od godziny 10.00 CEST.

Jak mogę zagrać wcześniej?
Jeśli posiadasz subskrypcję EA Access, Origin Access, Origin Access Premier lub zamówiłeś przedpremierowo kopię Battlefield V na PC, Xbox One lub PlayStation 4, otrzymasz wczesny dostęp do otwartej bety, który ruszy 4 września.

Na jakich mapach wieloosobowych i w jakich trybach mogę grać?
Gracze będą mogli wziąć udział w 64-osobowym trybie Podboju na mapie Rotterdam, osadzonej w oblężonym holenderskim mieście, lub na mapie Arktyczny Fiord, której akcja toczy się na północy Norwegii, w Narwiku. W trybie Podboju musisz walczyć o kontrolę nad kluczowymi lokacjami na wielkiej mapie wieloosobowej, używając nowego systemu fortyfikacji, uzbrojenia mobilnego i posiłków drużynowych.

W otwartej becie dostępne są także dwa „dni” Wielkich Operacji. Ta podzielona na segmenty rozgrywka fabularna zainspirowana jest historycznymi wydarzeniami. Tutaj każdy dzień to jedna runda gry, a działania gracza mają bezpośredni wpływ na kolejną rundę. W trybach Desantu i Przełamania na mapie Arktyczny Fiord może grać aż 64 graczy.

Rzut oka na Teatry Wojny
We wrześniu gracze będą mogli poznać także Teatry Wojny i odbyć niesamowitą podróż przez areny zmagań II wojny światowej, podczas której fabuła będzie się zmieniać co kilka tygodni. Każdy rozdział Teatrów Wojny opracowany jest tak, aby skupić się na innym aspekcie konfliktu i wprowadzić nowe, unikatowe elementy rozgrywki, dzięki którym gracze rozwiną swoje umiejętności.

5-częściowy rozdział Teatrów Wojny będzie częścią otwartej bety. Gracze, którzy ukończą rozdział, w dniu premiery Battlefield V otrzymają wyjątkowy nieśmiertelnik.

Battlefield 5 wykorzysta moc nowych kart graficznych Nvidia RTX

Nvidia podczas konferencji prasowej wraz z DICE zademonstrowała Battlefield V ogrywane na żywo w najnowszej technologii RTX. Battlefield V jest jedną z pierwszych gier, które zostały stworzone przy wsparciu Nvidia RTX.

Zawsze było dla nas (jako studia) bardzo ważne, aby być o krok do przodu i oddawać wysoką wierność graficzną w grach – powiedział Christian Holmquist, dyrektor techniczny DICE. – Dzięki nowej platformie NVIDIA RTX gracze dostrzegą więcej szczegółów na polu bitwy, od błysku lufy w odbiciu samochodu, po szczegółowe odbicie zniszczonej elewacji w kałuży na ziemi. Rzeczy w środowisku otaczającym gracza będą dawały bardziej realistyczne poczucie, a wojna nigdy nie będzie wyglądać tak samo.

Jeśli nie przekonują Was słowa, zerknijcie na poniższy filmik:

Źródło: DICE, Nvidia, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%