Battlefield 5 “to właściwie kontynuacja Battlefield 2142”

W sieci pojawiły się kolejne plotki odnośnie tegorocznej odsłony Battlefield.

Ponoć w siedzibie studia DICE zorganizowano testy nadchodzącego Battlefielda, w których wzięło udział sto osób. Testerzy dzielą się teraz swoimi wrażeniami i jeśli im wierzyć, nowa część będzie kontynuacją Battlefield 2142, które zadebiutowało już 10 lat temu. Tytuł ma pojawić się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One pod koniec tego roku (jeśli chodzi o premierę, DICE również wskazywało na taki sam termin).


Testerzy twierdzą, że w nowej odsłonie Battlefield, choć futurystycznej, poczujemy się jak w starszych częściach, w których mocno stąpaliśmy po ziemi. Nie liczcie zatem na coś pokroju Call of Duty: Black Ops III z odrzutowymi plecakami w roli głównej.

Niszczone przez graczy budynki mają się natomiast burzyć w oparciu o system Levolution, który sprawi, że obiekty mogą się zawalić na różne strony (osiem kierunków), co jeszcze bardziej urozmaici rozgrywkę. Battlefield 5 to również zmienne warunki pogodowe oraz dynamiczny cykl dna i nocy.

Pamiętajmy oczywiście, że powyższe informacje nie są potwierdzone. Oficjalnie o nowej odsłonie nie wiadomo praktycznie nic, a plotki jak to plotki – jedne się sprawdzają, inne są zwyczajnymi bajeczkami.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

113 Shares
Share113
+1
Tweet