Battlefield 5 – kultowa mapa powróci w nowej wersji. Za darmo

Battlefield 5 – kultowa mapa powróci w nowej wersji. Za darmo
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC PS4 XOne

Zbliżają się święta, a razem z nimi dodatkowy wolny czas na granie w ulubione gry. Z tej okazji DICE przywraca Wyspę Wake, prawdopodobnie najpopularniejszą mapę z całej serii gier Battlefield.

Ulubiona mapa fanów zostanie udostępniona za darmo w czwartek, 12 grudnia, jako część ostatniej aktualizacji, Rozdział 5: Wojna na Pacyfiku.

Mapa Wyspa Wake zadebiutowała na E3 jako wersja demonstracyjna oryginalnej gry Battlefield 1942 w 2002 roku. Od tego czasu mapa pojawiła się w wielu grach Battlefield, w tym Battlefield 1943, Battlefield 2, Battlefield 3, a teraz również w Battlefield V. Niedawno Lars Gustavsson, Dyrektor Kreatywny DICE, przedstawił historię Wyspy Wake na oficjalnym blogu, który można znaleźć tutaj.

Weterani Battlefield będą mogli ponownie odwiedzić tę kultową mapę w takim samym klasycznym układzie, ale teraz z wyglądem, dźwiękiem i funkcjami zgodnymi z Battlefield V, w tym z uwzględnieniem zmieniającej się mechaniki fortyfikacji. Wyspa Wake będzie zawierać zarówno szybką akcję trybu Przełamanie, jak i bardziej tradycyjny tryb Podboju. Oba tryby rozgrywki z pewnością zapewnią drużynom długie godziny gry.

Aby pomóc żołnierzom w przygotowaniu się do bitwy, deweloperzy osobiście przygotowali kilka wskazówek, pomagających w zwycięstwie na Wyspie Wake:

  • W trybie Przełamanie, atakujący otrzymują czołgi w pierwszym sektorze, natomiast obrońcy nie. Jeśli atakujesz, wykorzystaj to. Ponadto, jeśli zauważysz obrońców ukrywających się w Hotelu, zniszcz go! Obrońcy mogą budować fortyfikacje, aby temu przeciwdziałać.
  • Atakujący mogą również znaleźć sposób na zniszczenie Hangaru. Obrońcy powinni rozstawić miny przeciwczołgowe tak szybko, jak to możliwe, aby powstrzymać czołgi od wjechania do Hangaru.
  • Niektóre bunkry mogą zostać zniszczone, inne nie. Obrońcy mogą wykorzystać tunele prowadzące do bunkrów, tworząc wąskie punkty dostępu.
  • Ostatni sektor jest głównym celem wzywania artylerii lub posiłków. Użyj ich.
  • Nie lekceważ małych łodzi! Są szybkie, zwinne i idealne do oskrzydlania.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie