Battlefield 5 już powstaje pod skrzydłami DICE

Spodziewajcie się premiery w przyszłym roku.

Battlefield 5 to kolejny tytuł, za który zabrał się ostro do pracy szwedzki zespół DICE. Poinformował o tym Dan Vaderlind, dyrektor do spraw rozwoju studia.


– Teraz, kiedy ukończyliśmy Star Wars: Battlefront, a część drużyny pracuje nad nim nadal, przenoszę się do innego projektu, kolejnej odsłony serii Battlefield – pisze Dan Vaderlind w serwisie Twitter.

Mniejsza część zasobów DICE będzie wciąż skupiona na dodatkach i ewentualnych poprawkach Star Wars: Battlefront, podczas gdy większe siły przejdą już na tworzenie Battlefield 5.

Następna odsłona słynnej części – choć to niepotwierdzone informacje – może się nazywać Battlefield 5: Armageddon. – To gra o żołnierzu z małego miasteczka, który walczy na terenie Japonii. Głównym zadaniem ma być dostanie się do rodzinnego domu i przyjaciół – ujawnił serwis IMDB. Według tego źródła, tytuł miałby zadebiutować na rynku 23 listopada 2016 roku.

Co do tytułu oraz opisu, sprawa jest naprawdę niepewna i traktujcie to w ramach plotki. Jeśli chodzi o datę premiery, wcześniej Electronic Arts też wspominało, że następny Battlefield pojawi się w 2016 roku, choć oczywiście bez przybliżonego terminu debiutu.

DICE
DICE

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

215 Shares
Share215
+1
Tweet