Battlefield 5 – kontrowersyjna decyzja DICE cofnięta. Deweloper pisze list do graczy

Battlefield 5 – kontrowersyjna decyzja DICE cofnięta. Deweloper pisze list do graczy
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Ostatnie dni to spore zamieszanie wokół wartości TKK (ang. Time To Kill) w Battlefield 5. Deweloper wprowadził niechciane zmiany, następnie zapowiedział nowe playlisty, a teraz… wszystko wycofuje.

Już dzisiaj (18 grudnia) współczynnik TKK (ang. Time To Kill) w Battlefield 5 wróci do stanu, jaki widzieliśmy na premierę gry. Aktualizacja zostanie przeprowadzona po stronie serwera, zatem nie będziemy musieli pobierać żadnych plików ani nie odczujemy przestojów w rozgrywce.

TKK w Battlefield 5 – DICE kapituluje

Przypominamy, że wszystko zaczęło się od niedawnej aktualizacji, która tak zmieniła wartości TTK na takie, by ułatwić rozgrywkę początkującym żołnierzom. Jak wyliczał deweloper, średnio musieliśmy wpakować we wroga o jeden pocisk więcej niż w dniu premiery gry. DICE chciało w ten sposób ułatwić przetrwanie nowicjuszom, dopiero rozpoczynającym harce na froncie. Ci ponoć często się frustrowali szybkim zgonem i nie powracali do rozgrywki. Zmienione wartości TKK były więc wyciągnięciem ręki w ich stronę.

Nie spodobało się to weteranom, którzy mają większe doświadczenie w Battlefield 5. Po ogniu krytyki deweloper zapowiedział zatem, że pracuje już nad kolejną aktualizacją gry, która wprowadzi nowe playlisty ze starymi wartościami TKK. Jak się jednak okazało, takie rozwiązanie nie usatysfakcjonowało społeczności.

DICE wystosowało zatem list do graczy, w którym obiecuje, że 18 grudnia wartości TTK powrócą do tych z czasu premiery. – Chcieliśmy sprawić, by Battlefield 5 bardziej pasował nowym graczom, lecz żeby weterani serii również mogli znaleźć coś dla siebie. Próbowaliśmy to jednak rozwiązać w zły sposób – przyznaje deweloper.

Dzisiejsza aktualizacja usunie również alternatywne wersje trybów. Kolejne zmiany w Battlefield 5 nastąpią już po nowym roku. Póki co, deweloper nie ujawnia dalszych planów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie