Battlefield 4

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

1 komentarz

Battlefield 4 oblężone przez graczy. EA zwiększa pojemność serwerów

Battlefield 4 przeżywa teraz renesans. Gra z 2013 cieszy się sporą popularnością – do tego stopnia, że EA musiało zwiększyć pojemność serwerów w jednym z rejonów USA.

Przedstawiciel Electronics Arts o pseudonimie EA_Straatford podzielił się ze społecznością fanów ciekawą informacją: serwery Battlefield odnotowały ostatnio znaczący wzrost zainteresowania tytułem z 2013.

Monitorując aktywność graczy w BF4 EA zauważyło, że z powodu zwiększonej popularności „czwórki” we wschodnim rejonie USA pojawiły się trudności z zalogowaniem do gry. Studio postanowiło rozwiązać ten problem. – Dobra wiadomość, zwiększyliśmy pojemność serwerów w tym rejonie. Nastawcie się więc na mniej czekania i więcej grania – napisał przedstawiciel firmy na stronie Electronics Arts.

Wzrost popularności BF4 miał zdaniem Straatforda związek z niedawną prezentacją rozgrywki z Battlefield 2042. Na pokazanym przez EA wideo dzieje się dużo. Jednak uwagę fanów zwróciła nie tyle wartka akcja, ile nowości ujawnione w materiale. Cykl doczeka się między innymi zmodernizowanego systemu personalizacji broni czy „urozmaicenia” w postaci kataklizmów (np. burzy piaskowej czy tornado).

EA postanowiło wykorzystać chwilę nawracającej sławy starszego Battlefielda, zachęcając jeszcze więcej osób do gry dzięki darmowym bonusom oferowanym obecnie na Steamie. Do 28 czerwca możecie odebrać bezpłatny pakiet ulepszeń pojazdów lądowych, wodnych i powietrznych. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się