Battlefield 2042 - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Jak wygląda Battlefield 2042 na poprzedniej generacji konsol? Zobaczcie sami

Już dziś startuje otwarta beta Battlefield 2042. Niektórzy gracze mieli okazję zapoznać się z tym tytułem przed startem testów i w sieci pojawiło się parę materiałów.

Rozgrywkę z BF2042 widzieliśmy już nieraz, ale do tej pory dotyczyła ona wersji gry na konsole bieżącej generacji oraz PC. Teraz jednak samo Electronic Arts ujawniło zrzut ekranu z wersji na Xbox One. Warto zaznaczyć, że wersja gry z poniższego obrazka działa na pierwszym XOne, a nie Xbox One X. Oznacza to, że screenshot przedstawia tytuł uruchomiony na liczącej sobie 8 lat konsoli.

Nie wygląda to źle. Grafika prezentuje się przyzwoicie, a biorąc pod uwagę wiek Xbox One, można nawet powiedzieć, że bardzo dobrze. Szczególnie niezłe wrażenie robi oświetlenie. Pochwalić można także rozdzielczość tekstury oraz całkiem dobrą geometrię.

Widać jednak niestety, że era rozdzielczości 1080p odchodzi do przeszłości. Battlefield 2042 zadziała właśnie w takiej rozdziałce na Xbox One i PS4, więc na niektórych wyświetlaczach, obraz może nie należeć do najostrzejszych. Dodatkowo mam wrażenie, że deweloperzy nieco ograniczyli antyaliasing na starszej generacji konsol.

Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że zamieszczony wyżej zrzut ekranu pochodzi z wersji beta gry. Testowy wariant produkcji liczy sobie – zgodnie z informacjami od EA – parę miesięcy. Finalny produkt może wyglądać lepiej.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się