Battlefield 2042 - tornado i winguit

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Masz kartę NVIDIA? Jeśli tak, Battlefield 2042 sporo zyska na Twoim komputerze

Firma NVIDIA potwierdza, że Battlefield 2042 otrzyma wsparcie dla technologii DLSS oraz Reflex. To dobre wieści dla graczy.

Nowa odsłona Battlefield budzi sporo oczekiwań wśród graczy. Poza oczywistymi nowościami w rozgrywce, fani serii mają też nadzieję na usprawnienia fundamentów całej produkcji.

Jeśli graliście w okolicach premiery w Battlefield V na PC i mieliście w tym czasie komputer ze średniej półki, zapewne pamiętacie, że gra nie należała do dobrze zoptymalizowanych. Oczywiście jej stan ulegał poprawie z aktualizacji na aktualizację, ale i tak trzeba było trochę poczekać na satysfakcjonująca płynność zabawy.

O ile nie znamy szczegółów optymalizacji Battlefield 2042 czy nawet wymagań sprzętowych, napływają do nas świetne wieści. Firma NVIDIA potwierdza, że BF2042 otrzyma wsparcie technologii DLSS i Reflex. Gra zadziała lepiej na kartach graficznych z katalogu zielonych. Oczywiście jeśli zdecydujecie się wykorzystać wymienione opcje.

NVIDIA DLSS (Deep Learnin Super Sampling) pozwala na wygenerowanie zadowalającej rozdzielczości przy zachowaniu wysokiej płynności rozgrywki. W efekcie otrzymujemy obraz o przyzwoitej jakości, ale bez utraty wielu klatek na sekundę. To dobra opcja dla graczy, którzy nie mają kart z najwyższej półki. Mogliście ją zresztą sprawdzić przy okazji BFV, gdzie też się pojawiła.

NVIDIA Reflex ma z kolei docelowo zmniejszać opóźnienie grach. Oznacza to, że po jej włączeniu powinniście odczuwać mniejszą różnicę między – przykładowo – ruchem myszy, a reakcją Waszej postaci w grze.

Obie technologie przydadzą się, jeśli zależy Wam na dobrych wynikach w sieciowych starciach i/lub płynności działania gry. Ich obecność w Battlefield 2042 jak najbardziej cieszy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się