Battlefield 2042 - Hazard Zone - żołnierze chowają się za osłonami i strzelają, jedna żołnierka patrzy się w stronę "kamery"

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Znamy rozmiar Battlefield 2042 na PS5. Cóż za niespodzianka

Ujawniono, ile miejsca na dysku zajmie Battlefield 2042 w wersji na PS5. O dziwo, tytuł nie jest bardzo duży i nie wymęczy dysku konsoli.

BF2042 zajmie na PlayStation 5 dokładnie 42.717 GB bez premierowej aktualizacji – informuje profil PlayStation Game Size na Twitterze. Nie wiemy jeszcze, jak dużo będzie zajmowała łatka, ale zapewne zmieści się ona w kilku, maksymalnie kilkunastu gigabajtach. Ostateczny rozmiar nie jest jednak znany i warto mieć to na uwadze.

Niecałe 50 GB to szalenie mało. Szczególnie, jeśli spojrzymy na wersję na PC, która ma rezerwować dla siebie nawet 100 GB miejsca na dysku – pełne wymagania sprzętowe znajdziecie w tym artykule.

Niewielki rozmiar Battlefield 2042 na PS5 udało się zapewne osiągnąć dzięki technologii kompresji plików Oodle Kraken. Nieraz pokazała ona, że rozmiary gier da się zredukować o kilka czy nawet kilkadziesiąt gigabajtów. Niemniej nie wiemy, ile zajmuje najnowszy Battlefield na Xbox Series, więc równie dobrze to samo Electronic Arts mogło zadbać o nasze dyski twarde i odpowiednio upchnąć oferowane pliki w stosunkowo niedużej paczce.

Biorąc pod uwagę ilość zawartości, która ma trafić bo BF2042 na premierę, rozmiar gry jest pozytywną niespodzianką. Miejmy nadzieję, że również popremierowe aktualizacje nie zapełnią szybko miejsca na dyskach naszych konsol.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 67 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor2%
Terrible52%