Fan Battlefield 2042 zaprojektował lepszy interfejs niż cały zespół deweloperów

Battlefield 2042 - dwójka żołnierzy pod mostem patrzy na wybuchy
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

DICE nie postarało się, jeżeli chodzi o niektóre aspekty Battlefield 2042. Dlatego też jeden z fanów pokazał własną propozycję naprawy produkcji.

I, muszę przyznać, jestem zachwycony. DICE – wiecie, co robić!

Battlefield 2042 naprawiany przez graczy

Chyba mało która produkcja może „poszczycić” się takimi kontrowersjami wokół premiery jak BF2042. Electronic Arts i DICE zapowiadali naprawdę next-genowe doświadczenie, które ucieszyć miało wszystkich entuzjastów strzelanek FPP. No cóż – nie wyszło.

Klęskę projektantów można omawiać na wiele sposobów. Skupimy się jednak na ekranach menu i UI, które gracze przyjęli bardzo chłodno (by nie rzecz – lodowato). Projektanci z nieznanych przyczyn dostarczyli menu w formie labiryntów, gdzie trzeba przedzierać się przez różne ekrany, aby dojść do tego, co nas interesuje. W poniższym filmiku możemy zobaczyć, w jaki sposób projektant grafiki wziął sprawy w swoje ręce. Postanowił on zaproponować własny sposób na naprawę problemu, z którego DICE może korzystać przy pracy nad kolejnymi aktualizacjami.

Od razu widzimy, że jest znacznie lepiej i przejrzyście. Zmiany zaczynają się już od filmików powitalnych. Fan chciałby, aby wyświetlane raz intro można było obejrzeć częściej (oczywiście z opcją pominięcia). Ekran wyboru trybu gry jest „czystszy”, ale prawdziwe zmiany widać później.

Główne menu gry nie wygląda, jakby ktoś próbował sklecić coś z klocków LEGO na szybko. Każdy segment ma własną zakładkę, a najważniejsze dla graczy informacje są wyraźnie zaznaczone. Podobnie z samą przeglądarką serwerów i wyboru meczu, do którego chcielibyśmy dołączyć.

Fan postanowił także ulepszyć nieco UI (aby ikony nie zasłaniały już wszystkiego, co dzieje się na ekranie) oraz zaproponować własny design tablicy wyników. Szerzej wszystkie pomysły opisuje on na powyższym wideo.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie