BF2042 coraz mocniej przypomina BF3 i 4. Powrócą lubiane elementy rozwoju

Battlefield 2042 - specjalista
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Electronic Arts ujawniło kolejne szczegóły Battlefield 2042. Tym razem wydawca skupił się na omówienie rozwoju kont graczy oraz ich postaci.

Tradycyjnie będziemy zdobywać punkty doświadczenia. Tym razem jednak EA zamierza mocno premiować graczy, którzy wykonują cele misji i towarzyszą swojemu zespołowi. Zabójstwa, asysty i aktywności wsparcia schodzą na drugi plan. Jeśli jesteście samotnym wilkiem, może się Wam to nie spodobać.

Jeśli dobrze wspominacie baretki z poprzednich odsłon, możecie się cieszyć, bo powrócą one w BF2042 i będą miały po maksymalnie trzy poziomy.

Battlefield 2042 - baretki

Zdobycie poziomów gwarantuje nam odblokowanie nowych broni, gadżetów, akcesoriów i skórek oraz innych przedmiotów kosmetycznych. Koniec z kupowaniem broni za walutę i innymi udziwnieniami – Battlefield wraca pod tym względem do ery BF3 i BF4, co bardzo mnie cieszy. Zdobędziemy maksymalnie 99 poziomów, a później odblokujemy „poziomy S”, które nie zaoferują żadnych bonusów.

Jak już odblokujemy jakąś broń i przypadnie nam ona do gustu, możemy zwiększać swój poziom mistrzostwa na danym sprzęcie. Jeśli graliście w poprzednie odsłony BF, wiecie, na czym to polega: im więcej i lepiej gramy daną bronią, tym więcej akcesoriów oraz skórek odblokowujemy.

Spersonalizujemy nie tylko broń, ale także naszą kartę gracza. Tutaj jest dość standardowo – jeśli graliście w CoD lub inne sieciowe strzelanki, nie znajdziecie tu niczego nadzwyczajnego. Do karty przypiszemy wybrane tło, odznaki oraz poziomy konta lub broni.

Wkrótce startuje otwarta beta Battlefield 2042. Jeśli chcecie się z nią zapoznać, koniecznie sprawdźcie szczegóły w tym artykule. Niektórzy zagrają wcześniej od innych graczy.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie