Battlefield 2042 - czołg, helikopter i żołnierze na polu bitwy

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

W Battlefield 2042 nigdy nie trafisz na pusty serwer. EA wpadło na prosty, ale genialny pomysł

Gracze Battlefield 2042 nie będą musieli martwić się o brak przeciwników na serwerach. EA zaprezentowało swój prosty, ale bardzo dobry sposób na taki problem.

Nowy Battlefield wniesie do serii sporo nowości. Wśród tych mocno powiązanych z fundamentami rozgrywki, znalazło się też miejsce dla bardzo miłych udogodnień.

Fani produkcji multiplayer z pewnością znają problem pustych lub nie do końca wypełnionych serwerów. Battlefield 2042 mocno go ograniczy. Electronic Arts potwierdziło, że w grze pojawią się żołnierze sterowani przez SI. Wypełnią oni pustkę po graczach, ale nie tylko. Dodatkowo wprowadzą nowe możliwości rozgrywki.

Sztuczna inteligencja pojawi się w trzech trybach zabawy:

  • Multiplayer – postacie kierowane przez SI pojawią się na serwerach, aby zastąpić brakujących graczy
  • Co-Op – gracze będą mieć możliwość grania ze znajomymi przeciwko botom
  • Solo – jeśli nie czujesz się na siłach, aby sprawdzić się przeciwko graczom, możesz szlifować umiejętności przeciwko SI

Sam pomysł na zapełnienie pustych miejsc jest świetny, ale bardzo cieszy również możliwość wybrania rozgrywki przeciwko botom. Seria Call of Duty (i wiele innych FPS-ów) oferuje takie możliwości od dawna i EA ewidentnie wzięło tutaj ważną lekcję od konkurencji. Mapy pozwalające na spotkanie się 128 graczy jednocześnie (na next-genach i PC) wręcz prosiły się o wprowadzenie SI.

Nieco dziwi fakt, że zdecydowano się na to tak późno. Chyba każdy, kto grał w poprzednie odsłony Battlefield na PC doskonale zna sytuację, gdzie kilka serwerów było przepełnionych i trzeba było czekać w kolejce, kiedy wiele innych serwerów świeciło pustkami. Możliwe, że w Battlefield 2042 problem ten zostanie wyeliminowany. Oby tak się stało.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się