Battlefield 2042 - personalizacja broni

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Zawiedzeni gracze to jedno, ale EA ma inny kłopot przez opóźnienie BF2042

Od wczoraj akcje Electronic Arts drastycznie poszybowały w dół w związku z plotkami oraz późniejszym, oficjalnym potwierdzeniem informacji na temat opóźnienia gry Battlefield 2042.

Wystarczyło, że kilka źródeł podzieliło się 15 września o potencjalnym przeniesieniu premiery BF24, aby akcje EA spadły o zawrotne 7%. Ich wartość wynosiła wtedy 135,84 dolara. Wiąże się to z tym, że jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem opóźnienia brano pod uwagę, że produkcja zadebiutuje dopiero w 2022 roku.

Battlefield 2042 - Electronic Arts - kurs akcji - PG
Źródło: Market Watch

Po opublikowaniu Tweeta przez Elektroników akcje poszły znowu w górę, aczkolwiek już tylko o 3%. Jak widać, akcjonariusze musieli wcześniej lekko przestraszyć się, ale opóźnienie debiutu tytułu na rynku o jedynie miesiąc u części z nich sprawiło, że jednak wycofali się ze swojej decyzji. W chwili pisania tego tekstu kurs wynosi 140,80 dolara, czyli powoli rośnie. Mimo to, jeszcze trochę daleko do akcji o wartości 145,37 $, których takich stan wynosił przed wczorajszym wydarzeniem.

Premiera Battlefield 2042 została opóźniona w związku z wydłużeniem prac z powodu trwającej pandemii. Twórcy liczyli, że powrócą do pracy w studiach, jednakże są zmuszeni przez obecnie trwającą sytuację do dalszej pracy zdalnej.

Kolejna odsłona strzelankowego cyklu gier od studia DICE zadebiutuje 19 listopada 2021 roku. Gra ukaże się na PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PS4 i PS5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się