Premiera Battlefield 2042 opóźniona czy nie? Informator dementuje „przeciek”

Battlefield 2042 - Hazard Zone - żołnierz idzie w stronę helikoptera
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Premiera Battlefield 2042 zaplanowana jest na 19 listopada. Poznaliśmy już nawet ostateczne wymagania sprzętowe, ale niektórzy twierdzą, że gra zostanie opóźniona.

W sieci pojawił się „przeciek” od osoby mającej pracować w studiu wspierającym deweloperów BF2042. Według niej, gra miałaby zostać opóźniona, o czym poinformowano cały zespół.

Znany informator, Tom Henderson, zaprzeczył plotkom. Zauważył, że nawet niektórzy deweloperzy z DICE nie wiedzieli, że Battlefield 2042 zostanie opóźnione i dowiedzieli się o tym dopiero po fakcie. Wspomniany przeciek jest więc najpewniej nieprawdziwy.

Jeśli próbujesz wciskać kit, to przynajmniej spraw, żeby był on wiarygodny. Studia wspierające, a nawet niektórzy deweloperzy w DICE, nie wiedzieliby o opóźnieniu daty zapowiedzi lub nowej dacie premiery.
Dla porównania, większość z nich dowiedziała się o opóźnieniu w listopadzie z artykułów w sieci.

– napisał Tom Henderson na Twitterze

Informator zaznaczył jednak, że nie może potwierdzić, że gra zadebiutuje w terminie. Niemniej słyszał on od swoich źródeł, że Battlefield 2042 jest w dobrym stanie.

Chociaż nie mogę „potwierdzić”, że opóźnienie (premiery – red. ) nie nastąpi. Właściwie powiedziano mi dziś rano, że z punktu widzenia błędów i stabilności działania wszystko wygląda dobrze.
Plus, wiecie, myślę, że reklamowanie specjalistów w przyszłym tygodniu, a następnie ogłoszenie opóźnienia byłoby nieintuicyjne.

– kontynuował

Oznaczałoby to, że prawdopodobnie gra ukaże się zgodnie z planem wydawcy. Beta BF2042 wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie i myślę, że jeśli DICE odpowiednio doszlifuje swój tytuł, czeka nas bardzo udana premiera.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie