Battlefield 2042 przypadkiem nawiązał do wojny w Donbasie. Twórcy szybko zareagowali

Battlefield 2042 - Borys
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 zaraz zadebiutuje, a niektórzy gracze już angażują się we wczesny dostęp. Jeszcze przed pełną premierą udało im się odkryć dość niecodzienne nawiązanie.

Skórka jednego ze specjalistów, Borysa, nosi nazwę „Zielony ludzik”. Borys jest postacią wywodzącą się z Rosji, co dość niejednoznacznie współgra z nazwą wspomnianego elementu kosmetycznego.

Battlefield 2042 - Borys

Zielonymi ludzikami nazywa się rosyjskich żołnierzy bez widocznych insygniów ani innych znaków mogących pomóc w określeniu ich przynależności. Tacy żołnierze widoczny byli chociażby w trakcie wojny w Donbasie i w czasie aneksji Krymu.

Gracze zwrócili uwagę, że nawiązanie jest nieodpowiednie i powinno zniknąć z gry. Twórcy dość szybko wystosowali odpowiednie ogłoszenie, w którym zapowiedzieli zmianę nazwy skórki. Nastąpi to w najbliższej aktualizacji Battlefield 2042.

Dzisiaj pomogliście (nas – red. ) poinformować o nazwie, której używamy dla skórki w Mastery Tiers Borysa.
Nazwa ta w sposób niezamierzony odnosi się do rzeczywistego problemu i nie odzwierciedla wartości naszego zespołu.
Zmienimy tę nazwę w nadchodzącej aktualizacji i doceniamy, że zwrócono nam na to uwagę.

– informują twórcy na Twitterze Battlefield Direct Communication

Jak wspomnieli sami twórcy, nawiązanie było całkowicie niezamierzone i ja również wątpię, aby ktoś dodał je umyślnie. Jest jednak o tyle niefortunne, że jego usunięcie raczej nikogo nie dziwi.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie