Za co w Battlefield 2042 będzie można zgłaszać graczy? Wyciekła lista, fani nie są zadowoleni

Battlefield 2042 - lecące samoloty i wybuch w tle
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 nadchodzi wielkimi krokami. Data minerzy zdobyli kolejne informacje z otwartej bety. W internecie pojawiły się screeny z narzędzia do zgłaszania graczy.

Dość powiedzieć, że wielu internautów czuje pewne obawy na temat nowego narzędzia od DICE, które ma przeciwdziałać nieeleganckim zachowaniom.

Battlefield 5 znów wycieka

Choć otwarta beta Battlefield 2042 przyciągnęła przed konsole i monitory wielu graczy, spora część community narzeka na istotne bugi i problemy. We znaki dali się także cheaterzy. DICE w związku z tym opracowało nowy system zgłaszania nieuczciwych graczy.

W sieci pojawiły się informacje na temat powodów, dla których można zgłosić innych graczy. Pamiętajmy, że są to nieoficjalnie uzyskane przecieki i sporo w tej kwestii może się jeszcze zmienić. Na Twitterze użytkownika temporyal pojawiła się dokładna lista.

Klient bety Battlefield 2042 zawiera opisy wszystkich opcji (jak „Dokuczanie”) nowego narzędzia do zgłaszania graczy w grze. Kilka wymienionych powodów, dla których można kogoś zgłosić:

– Stream-sniping

– Aimbot

– Wallhack

– Stalkowanie

– Campienie na spawnie albo przeszkadzanie towarzyszom

temporyal

Wychodzi na to, że pojawią się tu klasyczne powody – cheaty, niewłaściwy język, wulgarna czy obraźliwa nazwa użytkownika bądź wiadomości na czacie, „dokuczanie” i „sabotowanie rozgrywki”. Dwa ostatnie szczególnie okazały się kontrowersyjne.

W opisie „sabotowania rozgrywki” czytamy, że podlega pod niego „każde zachowanie wbrew duchowi Battlefielda, które nie jest technicznie oszukiwaniem”. DICE jako przykład podaje campienie przy punkcie odrodzeń wrogiej drużyny. Internauci nie wydają się tym zadowoleni.

Oczywiście, że tego typu zagrywki są nieeleganckie, ale termin ten wydaje się bardzo szerokim pojęciem. Internauci uważają, że może być zbyt często nadużywany. Zapewne i tak nie istnieją odpowiednie narzędzia, które miałyby jednoznacznie pomóc określić, czy dana osoba faktycznie polowała na wrogów na ich spawnie. Warto pamiętać, że to Battlefield, więc punktów odrodzeń drużyny jest sporo. Do tego każdy może odrodzić się także przy danej osobie z oddziału. Dlatego też niektórzy uważają, że ucierpieć mogą dobrzy snajperzy, którzy po prostu potrafią bronić danego punktu ze sporej odległości.

Niejasne zasady zgłaszania graczy w Battlefield 2042

Niektórzy obawiają się także tzw. stream sniping. Jest to „polowanie” na popularnych streamerów w celu psucia im zabawy. Problem w tym, że to pojęcie również może zostać nadużywane.

Wyobraź sobie, że dostajesz bana, bo razem z drużyną czaisz się na wrogów, a jedna z nich zgłasza cię za stream sniping.

diwidog na Twitterze

Inni też widzą istotne problemy.

Wszystko mi się zgadza, oprócz części dotyczącej campienia na spawnie. To nie jest tak naprawdę wina dobrego gracza, że zna lokalizacje spawnu, ponieważ każda flaga ma przewidywalne spawny tak jak w BF4. Wydaje się to zbyt niejasne.

bep twofourseven na Twitterze

No cóż, nie wiemy na razie, w jakim stopniu przedstawiane informacje są aktualne. Ciężko też stwierdzić, czy narzędzie faktycznie mogłoby zostać nadużywane przez niektórych graczy. Na razie czekamy na ruch deweloperów – być może wyjaśnią oni tę sytuację.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie