W Battlefield 2042 odkryto efektowny sposób na mobilne leczenie towarzyszy. Pani medyk może iść w odstawkę

Battlefield 2042 - Vikus Casper Van Daele - concept art - pg
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Gracze Battlefield 2042 odnaleźli świetne rozwiązanie na sprawne leczenie swoich towarzyszy i wcale nie potrzeba do tego specjalistki Marii Falck, która jest znana z roli medyka.

Niekonwencjonalne strategie to te często najbardziej opłacalne. Kojarzycie motyw z zrzucaniem C4 na drony, które następnie lecą w stronę przeciwników? Wystarczyła tylko drobna korekta tego planu, aby zamiast zadawać obrażenia wrogom, leczyć swoich towarzyszy. Rzućcie na poniższe nagranie, które zamieścił na Reddicie użytkownik o pseudonimie ArchieBuld:

W Battlefield 2042 specjaliści wyposażeni są w zestaw zamiennych gadżetów. Jednym ze standardowo odblokowanych jest skrzynia medyczna, która leczy osoby znajdujące się w jej obszarze. Niestety, często zdarza się, że współgracze nie zwracają uwagi na możliwość uleczenia siebie lub swoich umierających towarzyszy. Przy wykorzystaniu drona specjalisty Caspra możecie schować się gdzieś na mapie i leczyć “zdalnie”, podlatując swoim pojazdem z tą obszarową apteczką na “swoich plecach”.

Całość skojarzyła mi się z dostarczaniem paczek przez drony. W niektórych częściach świata było to testowane, a nawet jest już praktykowane. Jak widać, sprawdza się to idealnie również w nowym BF-ie, a nie zdziwię się, jeśli właśnie wymienione rozwiązanie z prawdziwego życia było inspiracją do tego pomysłu.

Wszystkie najważniejsze informacje odnośnie najnowszej gry studia DICE odnajdziecie w tym miejscu. Dowiecie się tam między innymi o tym, w jaki sposób otrzymać tymczasowy dostęp do gry za zaledwie 4 zł.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie