Battlefield 2042 oficjalnie z pierwszym sezonem. Polska operatorka, nowe wyposażenie i sporo zmian

Battlefield 2042: Godzina Zero. EA oficjalnie prezentuje pierwszy sezon
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Battlefield 2042 oficjalnie z pierwszym sezonem. Do gry trafi polska operatorka i sporo innych nowości. DICE wydało również nową aktualizację.

Jak obiecali – tak robią. Kontrowersyjny Battlefield 2042 doczekał się wreszcie startu pierwszego sezonu. Być może bylibyśmy zaskoczeni, gdyby nie fakt, że o wszystkim wiedzieliśmy już wcześniej. Do internetu niedawno trafiły bardzo konkretne przecieki, które zasadniczo się potwierdziły. 1. sezon w BF2042 to sporo nowości i niezła zachęta dla wielu graczy, aby powrócili do gry.

Z pewnością fani mogą z otwartymi ramionami przyjąć nową postać, którą jest polska operatorka – Ewelina Lis. Bohaterka wyposażona jest w specjalną wyrzutnię zdalnie sterowanych rakiet. Dzięki temu gracze mogą łatwiej wyrównać szanse w powietrzu. Do tego DICE przedstawiło zupełnie nową umiejętność – Łowca Pojazdów. Gracz sterujący Eweliną może wykryć wrogie pojazd.

Battlefield 2042: Godzina Zero – sezon 1

Pierwszy sezon zatytułowany Godzina Zero to także nowa mapa. Ta osadzona została w Kanadzie, w rejonie Gór Skalistych i nazywa się Ekspozycja. Jest więc górzyście, nierówno i być może piechota zyska potrzebną przewagę nad maszynami. Krótką pokazówkę mapy znajdziecie na zaprezentowanym niedawno oficjalnym zwiastunie.

Wygląda całkiem nieźle, prawda? Do tego gracze otrzymają też nowe wyposażenie: karabin wyborowy BSV-M i kuszę Ghostmaker R10, która może strzelać również wybuchowymi bełtami. Do tego warto przywitać element wyposażenia w postaci wyrzutni granatów dymnych oraz dwa śmigłowce bojowe z technologią „stealth”: RAH-68 Huron i YG-99 Hannibal.

Oczywiście dodano również przepustkę sezonową. Łącznie czeka na nas 100 poziomów, z czego 30 jest darmowych. EA zarzeka się jednak, że wszystkie wpływające na rozgrywkę przedmioty (w tym nowa postać) dostępne są wyłącznie za darmo. Płacąc, uzyskamy dostęp do wielu nowych skórek, eliminacji czy zawieszek do broni. Start sezonu zaplanowano na 9 czerwca.

Do Battlefield 2042 trafiła również nowa łatka oznaczona numerem 1.0.0. Twórcy przede wszystkim balansują rozgrywkę i przedstawiają zmiany „quality od life”. Wśród nich warto wyróżnić poprawianie rejestracji trafień pocisków, więcej pojazdów w trybie Podbój oraz ulepszenie animacji postaci.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie