Battlefield 2042 - Exodus Short Film - żołnierz mówi do krótkofalówki

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Główny designer Battlefield 2042 opuszcza studio. Dostał „propozycję nie do odrzucenia”

Ze studia DICE odszedł główny designer Battlefield 2042. Fawzi Mesmar pożegnał się ze współpracownikami w specjalnym liście.

Wiadomość trafiła w ręce redaktora VGC i branżowego informatora, Toma Hendersona. Zgodnie z jego informacjami, Mesmar planował odejście od dłuższego czasu, bowiem otrzymał „propozycję nie do odrzucenia” od innego zespołu. Zdecydował się jednak pozostać w DICE do czasu ukończenia projektu.

To była absolutna przyjemność służyć w najlepszych zespołach designu w galaktyce. Niesamowita praca, którą wykonujecie, inspiruje mnie każdego dnia. Dziękuję za pokładanie we mnie wiary, mam nadzieję, że nie zawiodłem.
Dostałem propozycję nie do odrzucenia w innej firmie, która była na tyle uprzejma, by poczekać na mnie do czasu wydania (Battlefield 2042 – red. ). (…)

– napisał Fawzi Mesmar w liście do współpracowników
Źródło: VideoGamesChronicle

Mesmar pracował w DICE jako główny designer od 2019 roku. Udzielał się przy Star Wars Battlefront II, Battlefield V i właśnie BF2042. Z uwagi na to, że planował opuszczenie studia od dawna, jego odejście nie powinno wpłynąć negatywnie na dalszy rozwój najnowszego hitu studia Electronic Arts. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Mesmara w roli głównego designera.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%