Battlefield 2042 nie umarł. Gra staje się mroczna na zwiastunie nowego sezonu

Battlefield 2042 staje się bardzo mroczny. Nowy sezon na zwiastunie
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W kolejnym, 6. już sezonie Battlefield 2042 przybierze mroczny obrót. Do gry trafi zawartość “Dark Creations”, a zwiastun intryguje.

6. już sezon wspólnych potyczek w Battlefield 2042 może dla niektórych wydawać się czymś zaskakującym. Wydawać by się mogło, że po tak katastrofalnym odbiorze, gra szybko umrze. I być może troszkę tak jest, choć z drugiej strony wciąż znajdziemy w niej graczy. Istnieje szansa, że spora liczba “byłych fanów” wróci, gdy zobaczy nowy zwiastun kolejnego już sezonu.

Battlefield 2042: Dark Creations zapowiada nam coś skrajnie odmiennego w klimacie od poprzednich wydarzeń w grze. DICE zapowiada, iż będzie to “najmroczniejszy i najbardziej nerwowy sezon w historii”, co ma sens, patrząc na materiał wideo. Jest faktycznie mrocznie, klimatycznie kojarzy się nawet nieco z zaszczuciem rodem z Predatora, choć tym razem “tym złymi” nie będą kosmici, a genetycznie zmodyfikowani żołnierze. Przyznam, że kwestia “to nie laboratorium… To rzeźnia” robi robotę.

Nie ma zresztą w tym nic dziwnego, bo nowy sezon ma być gotowy w sam raz na Halloween. Możemy więc spodziewać się nieco “grozy”, choć nie do końca wiemy, jak bardzo przeszczepiona zostanie na właściwą rozgrywkę. Dark Creations rozpoczyna się już 10 października 2023 roku. Mamy spodziewać się nowych skórek, broni, gadżetów i “klaustrofobicznych, zamkniętych map”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie