Battlefield 1 – takie zmiany EA wprowadzi do finalnej wersji gry

Battlefield 1 – takie zmiany EA wprowadzi do finalnej wersji gry
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Po testach beta przyszła pora na wnioski i poprawki.

Testy beta Battlefield 1 już za nami, więc Elektronicy postanowili podzielić się kilkoma informacjami odnośnie tego, jakie sugestie i komentarze graczy zostaną wzięte pod uwagę, by jeszcze lepiej dopracować tytuł na premierę.

Zacznę od trybu Podbój. Pracując nad nową grą Battlefield, staramy się zawsze wprowadzać jakieś nowości, aby każda odsłona naszej serii miała w sobie pewną świeżość. Równie wielką wagę przykładamy jednak do opinii społeczności. Dlatego system kuponów w Podboju w wersji finalnej będzie się różnić od tego, który mieliście okazję oglądać w becie. Gdy uruchomicie pełną wersję gry, przekonacie się, że wynik starcia w Podboju będzie uzależniony nie tylko od przejmowania celów, ale i zabijania żołnierzy wroga – tłumaczy na oficjalnej stronie gry Daniel Berlin, główny projektant świata w Battlefield 1.

Zmiany obejmą również tryb Szturm, który mogliśmy ogrywać w becie. Niestety w tym przypadku nie podano konkretów ograniczając się do tego, że deweloper wprowadza w nim właśnie kolejne modyfikacje na podstawie komentarzy i uwag od graczy.

Poprawki obejmą również balans broni oraz pojazdów. – Zmiany nie ominą na pewno lekkiego czołgu, który w otwartej becie okazał się trochę zbyt skuteczny. Zgadzamy się też, że konie są w tej chwili odrobinę za bardzo wytrzymałe. Beta przekonała nas również, że potrzebujecie wcześniejszego dostępu do narzędzi umożliwiających eliminację pojazdów. To kwestia, którą też się zajmiemy (wprowadzając m.in. gadżet dla klasy wsparcia, który pomoże wam w neutralizacji potężniejszych pojazdów) – wyjaśnia Daniel Berlin.

Jesteście zadowoleni z przedstawionych zmian czy może czegoś zabrakło?

Battlefield 1 wymagania sprzętowe. Najlepsza optymalizacja serii?

DICE zaprezentowało oficjalne wymagania sprzętowe dla Battlefield 1 – zarówno te minimalne jak i zalecane. Wielu z was zapewne się zdziwi, że wcale nie są one bardzo wysokie.

Do uruchomienia gry w ustawieniach minimalnychwystarczy procesor Intel Core i5 6600K oraz karta graficzna na poziomie GeForce GTX 660 z 2GB pamięci na pokładzie. Jeśli chodzi o pamięć operacyjną to tutaj potrzebne będzie przynajmniej 8 GB.

DICE chwali się, że w grze zastosowało najlepiej zoptymalizowaną wersję silnika graficznego Frostbite, gra dzięki temu otrzyma dużo więcej szczegółów. Ponadto zoptymalizowany został kod sieciowy, co również przełożyć się powinno na płynność rozgrywki. Zerknijcie na poniższe wymagania sprzętowe Battlefield 1 i dajcie koniecznie znać co sądzicie.

Wymagania minimalne:

 • System: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor (AMD): AMD FX-6350
 • Procesor (Intel): Core i5 6600K
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2 GB
 • Karta graficzna (NVIDIA): nVidia GeForce® GTX 660 2 GB
 • DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11.0 lub jej odpowiednik
 • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 KBPS
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Wymagania zalecane:

 • System: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
 • Procesor (AMD): AMD FX 8350 Wraith
 • Procesor (Intel): Intel Core i7 4790 lub równorzędny
 • Pamięć: 16 GB RAM
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4 GB
 • Karta graficzna (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3 GB
 • DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11.1 lub równorzędna
 • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 KBPS
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Battlefield 1 – nie wszystkie bronie dostaniemy w dniu premiery

Wynika tak przynajmniej z wpisu umieszczonego na koncie Battlefield Bulletin w serwisie Twitter. Przytoczono w nim wypowiedź Larsa Gustavssona z DICE, który sugeruje, że w dniu premiery Battlefield 1 nie powinniśmy spodziewać się wszystkich zestawów broni, z wyjątkiem tych należących do kategorii podręcznych/białych narzędzi śmierci.

Wniosek z tego taki, że deweloperzy będą zapewne chcieli udostępniać kolejne pukawki dopiero po premierze, może w formie dodatków lub aktualizacji. Pewne jest to, że dodatkowych 20 broni dostaną jedynie osoby, które zdecydują się na wyłożenie dodatkowej kasy i kupią przepustkę Premium (szczegóły poniżej).

Przypominamy, że pełna wersja gry Battlefield 1 ukaże się 21 października w polskiej wersji językowej naPlayStation 4, Xbox One i PC, a otwarte beta testy już są za nami. Jak wypadły? Sprawdźcie szczegóły o beta testach Battlefield 1.

Battlefield 1
Battlefield 1
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie