Battlefield 1 – walka wręcz na noże, pałki i broń sieczną. Plusy i minusy takich brutalnych ataków

Battlefield 1 – walka wręcz na noże, pałki i broń sieczną. Plusy i minusy takich brutalnych ataków
Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Można szybko wykończyć wroga, ale…

Twórcy gry zaznaczają, że w przypadku Battlefield 1 walka wręcz jest bardziej złożona i różnorodna niż kiedykolwiek wcześniej. Najciekawszym i zarazem najważniejszym atakiem jest tutaj szarża z bagnetem, pozwalająca naszemu żołnierzowi biec przez kilka sekund sprintem, z wysoko uniesionym przed sobą bagnetem. Jeśli uda się nam dobiec do wroga, wykończymy go w niezwykle brutalny sposób, którego nie można zablokować. Co ciekawe, podczas szarży sprint będzie szybszy od standardowego i będziemy trochę bardziej odporni na ogień z broni palnej. Wszystko przez adrenalinę.

Są jednak wady szarży. – Tego typu atak niesie jednak za sobą ryzyko. Wasz krzyk przyciąga uwagę wrogów, prędkość skrętu jest ograniczona, a po nieudanej szarży nie możecie biec sprintem do czasu odnowienia umiejętności. Założenie bagnetu na broń główną wpływa też negatywnie na jej odrzut i wydłuża czas, jaki musi upłynąć, zanim będzie gotowa do strzału po zakończeniu sprintu. Wybór bagnetu oznacza również, że niedostępne są dla was inne elementy wyposażenia. A bagnet nie jest jedyną ulepszoną bronią do walki wręcz w Battlefield 1 – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Kolejnym mocnym atakiem będzie dźganie nożem. W przypadku tej broni deweloperzy wprowadzili spore zmiany. – Fani naszych poprzednich gier skarżyli się, że próba zablokowania frontalnego ataku nożem prowadziła często do zbyt długiego „siłowania się” żołnierzy. Dlatego w Battlefield 1 obrona przed takim atakiem nie będzie już możliwa – wyjaśniono na stronie Battlefield 1.

Battlefield 1
Battlefield 1

Broń do walki wręcz została podzielona na trzy grupy: noże, pałki i broń sieczną/specjalną. Każda ma mocne i słabe strony. Różnią się między sobą trzema cechami: szybkością wyprowadzania ciosów, zadawanymi obrażeniami i łatwością wykonania brutalnej eliminacji wroga.

Jak tłumaczą twórcy gry, nóż zadaje niewielkie obrażenia, ale pozwala szybko zadawać kolejne ciosy i ma dużo większą strefę natychmiastowej eliminacji. Znaczy to, że w przypadku zajścia przeciwnika od tyłu, wykonanie brutalnej egzekucji będzie możliwe z dość dużej odległości. Pałki to broń wszechstronna – zadają średnie obrażenia ze średnią prędkością i mają średnią strefę natychmiastowej eliminacji wroga. Broń sieczna/specjalna – czyli toporki, saperki i kilofy – zadaje największa obrażenia, ale jest najwolniejsza i ma najmniejszą strefę natychmiastowej eliminacji.

Rozpoczynając przygodę z Battlefield 1, otrzymamy dostęp do prostej pałki, saperki i noża. Dopiero wraz z postępami w grze w nasze ręce wpadną ulepszenia do takich broni oraz zupełnie nowe, specjalne oręże, pozwalające np. przecinać drut kolczasty, niszczyć drewniane barykady lub uszkadzać lekkie pojazdy.

Battlefield 1 – wszystkie mapy i tryby w jednym miejscu

ICE podaje zawartość premierowej wersji Battlefield 1.Poznaliśmy wszystkie tryby rozgrywki oraz pełną listę map. Jest tego całkiem sporo i zapewne wielu graczy znajdzie coś dla siebie.

W Battlefield 1 nie zabraknie Podboju – tryb rozgrywki najbardziej lubiany przez graczy. Ponadto będzie jeszcze Dominacja, Operacje, czy szturm. Z map warto wymienić Salonowy Blietzkrieg, Las Aragoński oraz Fortecę Fao. Zerknijcie na poniższą pełną listę i dajcie koniecznie znać, co sądzicie o zawartości gry na premierę.

Battlefield 1 tryby gry:

 • PODBÓJ
 • DOMINACJA
 • OPERACJE
 • SZTURM
 • GOŁĘBIE WOJENNE
 • ZESPOŁOWY DM

Battlefield 1 mapy:

 • SALONOWY BLITZKRIEG
 • LAS ARGOŃSKI
 • FORTECA FAO
 • SUEZ
 • BLIZNA SAINT- QUENTIN
 • PUSTYNIA SYNAJSKA
 • AMIENS
 • MONTE GRAPPA
 • SKRAJ MONARCHII

Battlefield 1 – nie wszystkie bronie dostaniemy w dniu premiery

Wynika tak przynajmniej z wpisu umieszczonego na koncie Battlefield Bulletin w serwisie Twitter. Przytoczono w nim wypowiedź Larsa Gustavssona z DICE, który sugeruje, że w dniu premiery Battlefield 1 nie powinniśmy spodziewać się wszystkich zestawów broni, z wyjątkiem tych należących do kategorii podręcznych/białych narzędzi śmierci.

Wniosek z tego taki, że deweloperzy będą zapewne chcieli udostępniać kolejne pukawki dopiero po premierze, może w formie dodatków lub aktualizacji. Pewne jest to, że dodatkowych 20 broni dostaną jedynie osoby, które zdecydują się na wyłożenie dodatkowej kasy i kupią przepustkę Premium (szczegóły poniżej).

Przypominamy, że pełna wersja gry Battlefield 1 ukaże się 21 października w polskiej wersji językowej naPlayStation 4, Xbox One i PC, a otwarte beta testy już są za nami. Jak wypadły? Sprawdźcie szczegóły o beta testach Battlefield 1.

Battlefield 1
Battlefield 1
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie