Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

1 komentarz

Battlefield 1 vs. Call of Duty: Infinite Warfare. Która gra rządzi w sieci?

Po wczorajszej oficjalnej zapowiedzi Battlefield 1, Call of Duty nie będzie miało łatwego życia. Przynajmniej w internecie.

Battlefield 1 został bardzo ciepło przyjęty przez graczy z całego świata, a jeśli porównamy liczbę „łapek w górę” i „łapek w dół” z YouTube do Call of Duty: Infinite Warfare, to przewaga produkcji DICE jest miażdżąca. Za przykład niech posłużą nam zwiastuny gier. Bynajmniej nie chodzi nam tutaj o liczby wyświetleń, bo te są różne ze względu na fakt, że Call of Duty: Infinite Warfare zostało pokazane wcześniej. Przyjrzyjcie się jednak wspomnianym „łapkom”. Ponad 487 tys. na tak, kontra 9 tys. na nie w przypadku Battlefielda, oraz 216 tys. na tak i ponad 620 tys. na nie w przypadku Call of Duty. Różnica jest naprawdę ogromna.

Dane dotyczące zwiastuna Battlefield 1 z lewej strony, po prawej stronie dane dotyczące zwiastuna Call of Duty: Infinite Warfare
Dane dotyczące zwiastuna Battlefield 1 z lewej strony, po prawej stronie dane dotyczące zwiastuna Call of Duty: Infinite Warfare

Z czego to może wynikać? Otóż większość graczy deklaruje w komentarzach, że już za dużo w przypadku Call of Duty mamy tematyki związanej z klimatami walk przyszłości. Teraz twórcy poszli jeszcze dalej i rozgrywka będzie się toczyć w kosmosie. Gracze sugerują, że woleliby powrót do czasów pierwszej lub drugiej wojny światowej, która w ostatnich latach została nieco zaniedbana przez twórców gier. DICE wsłuchało się w sugestie graczy i przygotowuje tytuł, który powinien spełnić te oczekiwania.

Warto jednak podkreślić, że o ostatecznej jakości obu gier przekonamy się dopiero w trzecim kwartale tego roku, kiedy obie produkcje w pełnej wersji ukażą się na rynku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%