Battlefield 1 – uzbrojeni po zęby w zwiastunie rozdziału Avanti Savoia

Battlefield 1 – uzbrojeni po zęby w zwiastunie rozdziału Avanti Savoia
Filmiki z gier Newsy PC PS4 XOne

Coś dla pojedynczego gracza.

W sieci pojawił się kolejny filmik prezentujący kampanię fabularną Battlefield 1. Jak wiemy, złoży się na nią pięć rozdziałów i w każdym z nich pokierujemy inną postacią.

Dzisiaj możemy zobaczyć zwiastun przedostatniego rozdziału, który otrzymał nazwę Avanti Savoia. Zmagania Włoch i Austro-Węgier w Alpach utknęły w martwym punkcie. Żadna z okopanych wśród zaśnieżonych szczytów armii nie potrafi wyprzeć wroga z zajmowanych pozycji. Oto jednak pewien elitarny górski pułk szykuje się do niecodziennego ataku. Załóż pancerz arditich i weź udział we włosko-austriackich zmaganiach o kontrolę nad strategicznie położonym górskim fortem – tak opisano omawiany rozdział na oficjalnej stronie Battlefield.

Przypominamy, że światowy debiut Battlefield 1 zaplanowano na 21 października (lub 18 października dla osób, które zamówią w przedsprzedaży Specjalną Edycję Ochotnika). Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Battlefield 1 – specjalne narzędzia po raz pierwszy w historii serii na PS4 i Xbox One

Electronic Arts informuje, że w dniu premiery Battlefield 1(czyli 21 października) w ręce graczy trafią również specjalne narzędzia do robienia zrzutów ekranu i nagrań wideo, które zostały jeszcze bardziej rozbudowane i ulepszone. Po raz pierwszy zobaczymy je ponadto na konsolach.

Elektronicy zaprosili kilku YouTube’rów do przetestowania nowości oraz poprosili jednego z nich (Berduu), aby omówił pokrótce dostępne funkcje i udzielił porad osobom, które 21 października zechcą wypróbować ich działanie na Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.

Poniżej możecie znaleźć porady od YouTube’ra oraz filmiki, prezentujące wszystko w akcji:

Aby rozpocząć nagrywanie, dołączcie do gry jako obserwator. Po rozpoczęciu rozgrywki będziecie mogli śledzić pojedynczych żołnierzy i pojazdy, posługując się kamerą reżysera. Kamera ta będzie powiązana z ruchem wybranego gracza, ale będziecie mieli pełną kontrolę nad jej położeniem. Przetestujcie różne opcje kamery, aby nauczyć się zmieniać jej zachowanie.

Aby móc naprawdę wyrazić siebie, skorzystajcie z kamery swobodnej. Na mapie możecie rozmieścić wiele takich kamer i dla każdej z nich wybrać ustawienia. W dowolnym momencie możecie przełączyć się na dowolną z kamer swobodnych i przejąć nad nią całkowitą kontrolę. W razie potrzeby czułość i prędkość ruchu kamery możecie dostosować w jej opcjach.

Aby uzyskać bardziej filmowe ujęcia, spróbujcie zmienić pole widzenia (FOV) i głębię pola (DOF). Pole widzenia o wartości 30 świetnie sprawdza się na przykład w przypadku dynamicznych zbliżeń. Zmiana wartości głębi pola pozwoli wam kontrolować rozmycie i punkt ostrości ujęcia.

Swoje nagrania możecie dodatkowo urozmaicać, korzystając z różnego rodzaju filtrów o regulowanym natężeniu. Wybierzcie na przykład filtr „Noir” i ustawcie jego natężenie na 30%, aby uzyskać mniej nasycone, bardziej filmowe barwy na mapie Pustynia Synajska.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie