Nie musisz wydawać kasy na płatne mapy. Tak pograsz za darmo

Electronic Arts przypomina, że jest taka możliwość.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o opcji Współdzielonego Premium w Battlefield 1. Jeśli jeszcze z tego nie korzystaliście, Elektronicy przypominają, na czym to polega:

Jako gracz posiadający przepustkę Premium Battlefield 1, możesz zaprosić wszystkich znajomych z Battlefield 1 do gry na mapach, do których normalnie nie mieliby dostępu.

„Współdzielenie premium” jest obecnie dostępne aż do EA PLAY, które odbędzie się 10 czerwca. Jeżeli chcesz tego spróbować, wygląda to tak:

  • Stwórz drużynę i uruchom Battlefield 1.
  • Jeżeli w drużynie znajduje się przynajmniej jeden posiadacz przepustki Premium Battlefield 1, zyska ona status „Premium aktywowane”. Każda osoba z drużyny będzie mogła grać na wszystkich mapach, niezależnie od tego, czy je posiada.

Gdzie tutaj haczyk? Jak czytamy na stronie Battlefield 1 – tylko właściciele przepustki Premium Battlefield 1 lub konkretnego dodatku będą otrzymywać PD na mapach z dodatków. PD są zachowywane dla wszystkich pozostałych osób i zostaną przyznane wstecznie, jeśli gracz postanowi później kupić przepustkę Premium Battlefield 1. Poza tym tylko właściciele przepustki lub konkretnego dodatku będą mogli pojawić się na mapie z bronią i pojazdami, dostępnymi tylko w tym dodatku. To samo dotyczy śledzenia postępów dla wyjątkowych medali oraz kodeksów z danego dodatku.

Mimo wszystko warto chyba rozejrzeć się za kolegą bądź koleżanką z przepustka Premium?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.