Batman na nowych zdjęciach. Jest mrocznie i klimatycznie

Robert Pattinson w tytułowej roli w filmie The Batman
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Uniwersum

W magazynie Empire ukazały się ekskluzywne zdjęcia z nadchodzącego filmu Batman. Zobaczcie, jak prezentuje się tu Bruce Wayne.

Nowy film o Batmanie ma się wyróżniać stylistyką, a także podejściem do samej postaci. Produkcja będzie tu raczej opowieścią detektywistyczną utrzymaną w klimacie noir, nie typowym filmem superbohaterskim. Reżyser filmu, Matt Reeves, wspomina o tym również w materiale z magazynu Empire. Jego Batman nie jest typem playboya, tak jak w dotychczasowych filmach, lecz samotnikiem z doświadczeniem życiowej tragedii. Reeves określa go wręcz jako… „fikcyjną wersję Kurta Cobaina”, którego muzyką inspirował się podczas pisania scenariusza. Trudno powiedzieć po samych zdjęciach, czy film będzie miał grunge’ową estetykę; jedno jest jednak pewne – klimatu tutaj nie brakuje. Zobaczcie zresztą sami:

W główną rolę w nadchodzącym obrazie wciela się Robert Pattinson. Oprócz niego na ekranach pojawią się m.in. Zoë Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Paul Dano, Jeffrey Wright, Peter Sarsgaard oraz John Turturro.

Premiera najbardziej wyczekiwanego filmu nadchodzącego roku już 2 marca 2022.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie