Przed seansem nowego Batmana nie kupujcie lepiej nic do picia. Zapowiada się na długi film

batman film
Filmy i seriale

Już od pierwszych wstępnych pokazów było wiadomo, że The Batman to długi film. Kolejne rewelacje rzucają nam na te doniesienia nowe światło – obraz rzekomo trwa aż 3 godziny.

Najlepiej przed seansem zaopatrzyć się w cały zestaw przekąsek i upewnić, że toaleta jest blisko.

The Batman z nowymi szczegółami

Najnowszy film The Batman zapowiada się na naprawdę wyjątkowe widowisko. W końcu mamy dostać superbohatera w takim wydaniu, w jakim znamy go z kart niektórych, mroczniejszych, komiksów. W nowej wersji ponoć nie zabrakło mroku, klimatu i… elementów thrillerów czy horrorów.

Wyświetlanie filmów dla „testowej” grupy odbiorców przed ich oficjalną premierą nie jest niczym nowym w USA. Niedawno pojawiły się plotki, że odbył się kolejny seans The Batman dla nielicznych. Jeden z użytkowników Twittera, VampireAnon, potwierdził je i dotarł zarazem do osoby, która obejrzała już film.

Dowiedzieliśmy się paru nowych rzeczy. Przede wszystkim długość filmu – ta została zachowana względem pierwotnej wersji montażowej i wciąż całość trwa około trzech godzin. Oczywiście dodatkowe cięcia mogą się jeszcze pojawić, jednak mało prawdopodobne jest to, że bardzo okroją film.

VampireAnon podzielił się także ciekawostkami fabularnymi – wrażliwych czytelników przestrzegamy przed możliwymi spoilerami w dalszej części tekstu. Film rozpoczyna się w Halloween i trwa przez następny tydzień. Historia skupia się przede wszystkim na Batmanie (a nie „Brusie”), który próbuje schwytać Człowieka-Zagadkę. Narratorem jest Robert Pattinson wcielający się w superbohatera – przez cały czas czyta on fragmenty z „dziennika Batmana”. Całość przypomina mroczny, detektywistyczny film noir.

Co ciekawe, pojawiły się „horrorowe” elementy kojarzące się choćby z serią Piła. Jedna z ofiar Człowieka-Zagadki ma wybuchową obrożę, z której uwolni się, gdy tylko rozwiąże pozostawione zagadki. Zapewne podobnych elementów w całym filmie będzie znacznie więcej. Czekacie?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie