Batman: Arkham Origins Blackgate szturmuje komputery i konsole stacjonarne

Tytuł dostępny będzie jedynie w dystrybucji cyfrowej

Jeśli ciągle nie dość Wam przygód Bruce’a Wayne’a, a nie jesteście posiadaczami jednego handheldów (PS Vity bądź 3DS) to dzisiaj jest Wasz szczęśliwy dzień. W ulepszoną wersję Batmana zagracie już niebawem.

Premiera została zapowiedziana na 2 kwietnia 2014 r. gra pojawi się na PS3, Xboksie 360 oraz PC. Twórcy poprawili grafikę, dodali dźwięk 5.1. oraz zmodyfikowali kilka elementów tytułu m.in. mapę. Cena produktu została ustalona na 80 zł.

Tytuł został ciepło przyjęty przez naszego redakcyjnego kolegę Darka Madejskiego, który postawił mu ocenę 8/10. Pochwalił on świetną muzykę, dobrze zrealizowany system walki, mroczny klimat, a także intuicyjne rozwiązanie. Produkcja oferuje ponadto trzy odmienne zakończenia, co może zachęcać do tego by po jednokrotnym przejściu gry, nie odokładać jej na półkę.

Nie ma niestety róży bez kolców, główny zarzut dotyczył strony wizualnej tytułu, która nie należała do najmocniejszych stron. Tym bardziej cieszą plany wydania gry na platformy stacjonarne, co powinno zniwelować wspomnianą wyżej wadę.

 

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.