Batman: Arkham Knight na PC bez efektów z wersji konsolowej. Zobaczcie porównanie

Niestety, najnowszy Batman w przypadku wersji PC okazał się sporym zawodem. W grze brakuje niektórych efektów, a część tekstur jest gorszej jakości niż na PS4 i Xboksie One.

Wszystko przez to, że pecetowy port Batman: Arkham Knight został zlecony małemu studiu, w którym pracuje zaledwie 12 osób. Nic zatem dziwnego, że tak mała grupa nie poradziła sobie z tak wielkim projektem.


Oprócz kiepskiej optymalizacji wyszło dodatkowo na jaw, że w wersji gry na PC brakuje niektórych shaderów, które powinny symulować deszcz oraz wodę spływającą po różnych powierzchniach. Sami zobaczcie w poniższej galerii, jak wygląda Batmobil w deszczu na blaszakach, a jak w wersji konsolowej gry. Shaderów zabrakło również na kostiumie Mrocznego Rycerza, co również przedstawiają poniższe screeny (udostępnione przez serwis DSO Gaming).

W pecetowym Batmanie nie uraczymy ponadto efektów ambient occlusion, a niektóre tekstury wyglądają gorzej niż na PS4 oraz Xboksie One.

Twórcy gry obiecują oczywiście łatkę, która naprawi wszystkie niedoróbki. Pytanie tylko, jak długo przyjdzie nam czekać na patcha. Jeśli czegoś się dowiemy, na pewno powrócimy do tej sprawy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet