Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

3 komentarze

Bany w GTA Online. Niepokojąca sytuacja, ściągnięte bany powracają do graczy

Fala niesprawiedliwie nałożonych banów przelała się niedawno po GTA Online. Choć wielu graczy przyznaje, że blokada z ich konta została następnie ściągnięta, to po odpaleniu gry spotkał ich…

ban w GTA Online. Sytuacja jest naprawdę zastanawiająca. Dwa dni temu pisaliśmy o sprawie dotyczącej blokad wielu kont w GTA Online i nie chodziło o bany dla oszustów. Pokrzywdzeni gracze twierdzili, że nigdy nie korzystali z programów wspomagających rozgrywkę, nie używali modów w GTA Online, a i tak otrzymali blokadę. Sytuacja dotyczy osób grających w wersję gry na PC.

Bany w GTA Online jak bumerang

Temat dotyczący banów w GTA Online nadal się niestety rozrasta na forum Reddit, nowe wpisy pojawiają się również na oficjalnym forum Rockstar. Deweloper nadal nie zajął oficjalnego stanowiska odnośnie zablokowanych kont, lecz w sprawie pojawił się nowy wątek – powracające bany.

Jak możemy przeczytać na Reddit:

Czy granie w GTA Online jest już bezpieczne?

Nie. Chociaż wiele osób zgłosiło, że ban został ściągnięty, jest też wiele raportów o tym, że ludzie zostali ponownie zbanowani. Może Rockstar przed odblokowaniem kont nie rozwiązał początkowego problemu, który powodował nakładanie banów, a może ktoś popełnił „błąd” przywracając dostęp do kont. Tak czy inaczej, nadal nie można bezpiecznie korzystać z Online. Niezależnie od tego, czy ban z Twojego konta został ściągnięty, czy też wcześniej go nie dostałeś, nie loguj się jeszcze do GTA Online.

Dlaczego dostałem bana w GTA Online?

Gracze starają się dojść do tego, dlaczego – mimo uczciwej gry – ich konto zostało zablokowane. Na forum Reddit wyciągnięto wnioski, że wystarczy mieć na dysku twardym narzędzie do modowania GTA V i nawet nie próbować używać modów w GTA Online, by ban został przyznany. Zdarzały się nawet przypadki, że ktoś po kupnie gry i jej zainstalowaniu, po kilku godzinach otrzymał bana.

Fala banów została też powiązana z niedawną aktualizacją Southern San Andreas Super Sport Series, po której wszystko się zaczęło. Być może update wprowadził zmiany w systemie odpowiadającym za wykrywanie oszustów i działa nie tak, jak powinien.

Jedyne, co możemy teraz robić, to niestety cierpliwie czekać na jakieś słowa od Rockstar i naprawę sytuacji z banami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%