South Park wyśmiewa Baldur’s Gate 3, a twórcy naprawiają błąd w grze

Baldur's Gate 3
Newsy PC PS5

W najnowszym, specjalnym odcinku serii South Park, popularny serial wyśmiał grę Baldur’s Gate 3. W swoim cynicznym stylu twórcy wytknęli produkcji brak pewnej ważnej funkcji. Co ciekawe, deweloperzy nie obrazili się, tylko zakasali rękawy i wzięli się do roboty. W efekcie gra otrzymała aktualizację naprawiającą rzeczony błąd. To brzmi jak kooperacja idealna, chociaż celem był po prostu żart.

Baldur’s Gate 3 wyśmiany przez South Park

W wydanym niedawno specjalnym odcinku South Park o tytule “Joining the Panderverse” bohaterowie gry przemierzali alternatywne uniwersa. Jednym z gagów był ten dotyczący gry Larian Studios. Chodziło o sytuację, w której Cartman (jeden z bohaterów) podczas pobytu w innym uniwersum nie mógł skorzystać ze swojego stanu gry zapisanego jeszcze w “normalnym” świecie. Jak stwierdził, 50 godzin zabawy poszło w piach. Sytuacja została skomentowana przez Stana — skoro synchronizacja zapisów nie istnieje nawet między PC a PS5, to dlaczego miałaby działać między uniwersami.

Żart podchwycili deweloperzy gry, którzy odnieśli się do sytuacji w chyba najlepszy z możliwych sposobów. Opublikowali bowiem informację o specjalnej aktualizacji gry, naprawiającej rzeczony błąd. O ile cross-save między wymiarami nadal nie jest możliwy, to dostępna jest już opcja używania zapisanego stanu gry z PC na PS5 i odwrotnie.

To chyba jedna z lepszych rzeczy, jakie branża widziała ostatnimi czasy. Swoją drogą to zabawne, że sarkastyczny serial przyczynił się do… naprawy gry. Wielu graczy z pewnością ucieszy fakt, że teraz mogą synchronizować swoje zapisane gry i korzystać z nich na różnych platformach. Skorzystacie z tej opcji?

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie