Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Baldur’s Gate 3 – nowy gameplay trwa prawie dwie godziny [WIDEO]

Fani legendarnej serii mogą cieszyć się nowym materiałem z BG3. Jest sporo do zobaczenia: nagranie trwa godzinę i 50 minut i pokazuje wiele aspektów rozgrywki.

Pierwszy gameplay z wyczekiwanego przez sympatyków cyklu Baldur’s Gate 3 twórcy pokazali pod koniec lutego. Teraz mamy do czynienia z podobnym rodzajem nagrania – jest to zapis transmisji na żywo z pierwszego aktu – choć najnowsze wideo prezentuje inne momenty.

Gameplay komentuje Swen Vincke, szef Larian Studios. Na filmku widzimy między innymi system walki, kooperację, mechanikę dialogów czy chociażby eksplorację terenu. Nagranie zdradza też nieco z historii opowiadanej w „trójce”.

Nowa część legendarnego cyklu została zapowiedziana w zeszłym roku. Baldur’s Gate 3 ma trafić na PC i Google Stadia.

Autorzy z Larian Studios bardzo chwalą swoje dzieło, mówiąc, że to najlepsza gra RPG, jaką kiedykolwiek stworzyli. Pozostaje mieć nadzieję, że tak jest rzeczywiście – fani będą mieli okazję potwierdzić te słowa już niebawem, bo trzecia odsłona BG ma zadebiutować na Steamie we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku (najprawdopodobniej będzie to lipiec 2020).

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się